Evropská liga - los základních skupin

V Monaku se dnes po včerejší Lize mistrů losovaly také základní skupiny Evropské ligy. Celkově bylo do dvanácti skupin rozděleno 48 týmů, což znamená, že každá skupina čítá čtyři mužstva.

Zápasy EL bude řídit šest rozhodčích

V Evropské lize bude UEFA zkoušet nový způsob řízení zápasů. Experimentálně do nich nasadí dva brankové sudí, kteří budou sledovat veškeré dění v šestnáctkách na obou stranách hřiště.

Kouč Liberce Škorpil: Došlo na strach z postupu

Ladislav Škorpil před odvetou s Dinamem Bukurešť tušil, že by zápas mohl mít podobný průběh, jaký se skutečně na severu Čech odehrál. Snažil se proto hráče připravit na to, aby byli psychicky silní. Přesto to nestačilo, Liberec neudržel třígólový náskok po kontumaci prvního utkání a po penaltovém dramatu vypadl.

Trenér Jarolím litoval, že si Slavia postup zkomplikovala

Slávistický trenér Karel Jarolím litoval, že si jeho tým postup do základní skupiny Evropské ligy přes Crvenou Zvezdu Bělehrad zbytečně ztížil. Po domácím tříbrankovém vítězství to bylo v poločase odvety už jen o gól a uklidnění v řadách českého mistra nastalo až po Vlčkově gólu po více než hodině hry.

Sparťané si zápas užívali, teď lákají Matějovského na hostování

Dvanáct tisíc diváků ovacemi vestoje vyprovázelo sparťanské fotbalisty v závěru odvety 4. předkola Evropské ligy, kdy už bylo zřejmé, že letenský vicemistr o postup do hlavní části soutěže nepřijde. Hráči si zápas podle svých slov náležitě užívali a už moc se těší na soupeře v základní skupině.

Slavia se v Bělehradě hodinu bála o postup, pak rozhodl Vlček

Fotbalisté pražské Slavie se v odvetě čtvrtého předkola Evropské ligy na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad museli do 63. minuty bát o postup. Přestože si z domácího zápasu přivezli náskok 3:0, v bouřlivém prostředí na stadionu Marakana inkasovali do poločasu dva góly a klid jim dal až gól střídajícího Stanislava Vlčka.

Liberec nevyužil náskok a po penaltách vypadl

Liberec nezvládl odvetu 4. předkola Evropské ligy doma s Dinamem Bukurešť a po penaltovém rozstřelu vypadl. Severočeši přitom do utkání vstupovali s tříbrankovým náskokem, který jim přisoudila kontumace za nedohraný zápas v Bukurešti kvůli řadění fanoušků. O něj ale v normální hrací době přišli a selhali i při penaltách.

Sparta porazila Maribor i napodruhé a postupuje

Sparta v prvním zápase na hřišti Mariboru vyhrála 2:0 a před dnešní odvetou tak měla vše ve svých rukou. Ani tentokrát neponechala nic náhodě a připsala si další vítězství. Jediným střelcem byl znovu Bony Wilfried.

Teplice po remíze v Tel Avivu končí v Evropské lize

Tepličtí fotbalisté do základní skupiny Evropské ligy nepostoupili. Severočeši vypadli ve 4. předkole s Hapolem Tel Aviv, na jehož půdě v dnešní odvetě remizovali 1:1 poté, co před týdnem doma prohráli 1:2. Rozplynul se jim tak sen, že získají téměř 30 milionů korun už jako prémii za postup.

Olomouc doma vybojovala remízu, postupuje Everton

Svěřenci trenéra Psotky se loučí těsně před branami Evropské ligy. Špatně zvládnutá taktika proti oslabenému soupeři dlouho zamezovala vstřelení gólu, v závěru poločasu se dokonce Everton ujal vedení. Ten i přes inkasovaný gól v závěru s přehledem postoupil do dalších evropských bojů.

Černý: Když dáme brzy gól, budou i diváci odevzdanější

Jaroslav Černý nemá strach z bouřlivého až nepřátelského prostředí, které slibují pražské Slavii v odvetném duelu čtvrtého předkola Evropské ligy fanoušci domácí Crvené Zvezdy Bělehrad. 30letý záložník věří, že červenobílým se povede na stadionu Marakana skórovat a tím horkokrevné srbské příznivce zchladí.

Slávista Trapp možná dostane v Bělehradě novou šanci

Petr Trapp už čtyři měsíce marně čeká na okamžik, až se znovu dostane do slávistické sestavy. Bývalý plzeňský středopolař za "áčko" úřadujícího mistra neodehrál v této sezoně ještě ani minutu a nastupoval jen v třetiligové rezervě, ale teď se před ním rýsuje nová šance.

K postupu do skupin EL má blízko dalších pět českých fotbalistů

Po Tomáši Hübschmanovi, který se Šachtarem Doněck postoupil již v úterý, by si mělo ve čtvrtek zajistit účast v Evropské lize minimálně dalších pět českých fotbalistů.

Tři české kluby chtějí stvrdit postup, další věří v zázrak

Zřejmě naposledy se na letošní pohárové scéně představí ve čtvrtek večer pět českých klubů. Tři z nich mají svoji postupovou bitvu rozehranou nadějně a chtějí potvrdit dobrý základ z úvodního duelu, ani další dva ale předem neskládají zbraně a chtějí se pokusit o zázrak.

UEFA kontumovala nedohraný zápas ve prospěch Liberce

Disciplinární komise UEFA dnes kontumovala nedohraný zápas Evropské ligy mezi Dinamem Bukurešť a Slovanem Liberec výsledkem 3:0 pro český tým. Před čtvrteční odvetou se tak náskok Liberce zvýšil o jeden gól.