20.06.2015 01:30 CET
5 : 0
(2:0)

Chile deklasovalo Bolívii, postupují však oba týmy

Už před výkopem Chile platilo za nejpotentnější tým turnaje, v noci na dnešek se však domácí tento status rozhodli ještě potvrdit pěti góly do sítě Bolívie. Ta se i přes ošklivý debakl raduje z postupu z druhého místa, k čemuž mu dopomohla výhra Ekvádoru nad Mexikem...

Na pozadí kauzy Vidal se před utkáním živě spekulovalo o tom, zdali se to na Chile nějak neblaze neprojeví, realita však nemohla být odlišnější. Už po třech minutách Medel našel za obranou soupeře Vargase, a i když chilský útočník těžký míč nezpracoval pro sebe, z druhé vlny jej do sítě odpálil Aránguiz.

Domácí tým pokračoval v dominanci a v 19. minutě skoro vedl už 2:0, když Sánchezův přímý kop škrtal jednu z tyček. O 12 minut později potom hvězda Arsenalu dokonce z další standardky přímo orazítkovala břevno.

Přesto Alexis nemusel smutnit. Osm minut před přestávkou spolu s Valdíviou vystřihli ukázkový brejk ve dvou lidech a sám Sánchez spolu s Vidalem potom mohli být o poločase pro jistotu staženi. (Alexis ostatně málem nenastoupil kvůli zdravotním problémům.)

Dvě změy o poločase udělala i druhá strana, platné jí to však k ničemu nebylo. V 66. minutě Aránguiz zblízka po pasu právě příchozího Henriqueze zvyšoval na 3:0, čtvrtý gól po lahodné příhře Valdívii přidával Medel a poslední hřebíček do bolivijské rakve zatloukl příhodně sám její kapitán Raldes.

Autor: Tomáš Daníček / ca2015.com