Podle německých médií se o Daridu zajímá Real Madrid

12.03.2016 23:26 - Aktuality
 
O českého záložníka Vladimíra Daridu se údajně zajímá španělský velkoklub Real Madrid. Pětadvacetiletý fotbalista Herthy je podle listu Süddeutsche Zeitung na seznamu možných posil, který loni v říjnu vypracovali skauti Bílého baletu.

Ti měli za úkol zanalyzovat, jaký typ hráče Realu chybí. Nakonec došli k závěru, že tým postrádá silového, takticky vyspělého záložníka, který udrží míč i pod tlakem a vydrží hrát v tempu celých 90 minut. Spolu s Daridou tyto požadavky splnil mimo jiné i Francouz N'Golo Kanté z Leicesteru.

"Čte se to krásně. Je pěkné, že takový klub vůbec zná moje jméno. Samozřejmě netuším, do jaké míry jsou ty informace pravdivé, ale zůstávám nohama pevně na zemi," konstatoval Darida. "Aby člověk mohl na nějaký velký přestup vůbec pomýšlet, musí zažít skvělou sezónu v klubu a ideálně třeba ještě zazářit na velkém turnaji s reprezentací. Koncentruju se na Herthu, v jejímž dresu zažívám první povedenou sezonu v bundeslize," dodal pro web svého agenta Ondreje Chovance.

Darida do Berlína přišel loni v létě z Freiburgu, s kterým sestoupil do druhé ligy. V tomto ročníku nejvyšší německé soutěže odehrál bývalý hráč Plzně 25 zápasů a v průměru v nich naběhal přes 13 km na zápas. Navíc přidal čtyři góly a tři asistence.

"Osobně jsem zatím spokojen, co předvádím. Jen bych rád do konce sezony přidal ještě nějaké góly. Ale nejdůležitější je, že se daří klubu. Jsem moc rád, že jsme se vloni v létě rozhodli pro přestup právě do Herthy," řekl Darida.

Na možný odchod českého reprezentanta, kterého generální manažer Herthy Michael Preetz označil za "srdce a plíce" týmu, se už také němečtí novináři po páteční výhře 2:0 nad Schalke zeptali trenéra berlínského celku Pála Dárdaie. "Jestli ho chce Real, tak to budeme muset nějak vyřešit," prohlásil kouč.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 12656
Související články
Komentáře (533 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.