Lucas po celé dekádě strávené v Liverpoolu zakotví v Laziu

16.07.2017 22:30 - Aktuality
 
Po deseti letech se uzavírá etapa Lucase Leivy coby hráče Liverpoolu FC. Brazilský středopolař před pár okamžiky dorazil do Říma a zítra ihned od osmi hodin ranních se bude podrobovat zdravotní prohlídce v klubovém centru Lazia. To ho získá zhruba za pět a půl milionů eur jako náhradu za Lucase Bigliu...

Lucas na Anfieldu zakotvil v červenci 2007 a po dvou sezonách zvykání si během ročníku 2009/10 poprvé vybojoval stálé místo v základní sestavě týmu Rafy Beníteze.

Pak ale defenzivního záložníka potkalo vážné zranění kolena a od té doby už v kádru Liverpoolu převážně plnil roli záskoku.

Pod vedením Jürgena Kloppa si závěrem uplynulé sezoně prošel menší renesancí, když v posledních pěti startech zaznamenal tři asistence, následně však začal být spojován s přesunem do Turecka či návratem do brazilského Gremia a nyní ho rok před vypršením kontraktu kupuje Lazio.

Lucas Leiva byl od Škrtelova odchodu suverénně nejdéle sloužícím hráčem Liverpoolu a celkem v jeho barvách naskočil do téměř 350 soutěžních duelů. Přesto s Reds vyhrál pouze Ligový pohár 2012, když byl o sezonu dříve vyhlášen klubovým hráčem roku.
Autor: Tomáš Daníček / football-italia.net, liverpoolfc.com
Počet zobrazení: 8775
Komentáře (304 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.