Je to velký šampion, chválí Petković Kloseho

16.12.2012, 16:58
Aktuality
Lazio na začátku listopadu prohrálo vysoko 0:4 v Catanii, od té doby ale v italské lize pravidelně sbírá body a další tři si připsalo včera večer, když vyzrálo na Inter. Římský celek vyhrál 1:0 a jeho trenér Vladimir Petković po utkání zářil spokojeností...

"Pokud dáme do zápasu sto procent, budeme stále hrát jako nyní. Viděli jsme tým, který měl problémy jenom deset až patnáct minut ve druhém poločase. Hráli jsme inteligentní fotbal a díky němu si vytvořili spoustu šancí. Inter má kvalitní zálohu, použili jsme proto rozestavení 4-4-1-1, abychom v této části hřiště byli vyrovnanější a nebezpečnější," popisoval Petković.

Hrdinou zápasu se stal Miroslav Klose, německý útočník dal jedinou branku osm minut před koncem.

"Vždy říkám, že tým pracuje pro Kloseho stejně tak, jako on pracuje pro tým tím, že dává góly. Je to velký šampion a své kvality obětovává ve prospěch týmu. Je pravda, že jednu velkou šanci neproměnil, ale to se stává, dnes se to stalo i Interu," dodal.

Inter v posledních týdnech ztrácí body a zvyšuje se tak jeho manko na Juventus, Stará dáma totiž odpoledne neměla problémy s Atalantou a odskočila už na rozdíl sedmi bodů.

"Lazio bylo v první půli lepší a my se nedostávali do šancí. Po přestávce jsme hráli skvěle a zasloužili si jít do vedení, ale nepovedlo se a Klose ukázal, že je opravdovým šampionem. To je fotbal, každopádně prohrát jsme si nezasloužili," domnívá se kouč Nerazzurri Andrea Stramaccioni.

Autor: Tomáš Pavlík / football-italia.net