Hušbauerovi se Slavií derby nevyšlo, prý rozhodlo brzké vyrovnání

21.03.2016 13:56 - Aktuality
Josef Hušbauer (© slavia.cz)

Záložníkovi Josefu Hušbauerovi první derby v roli slávisty nevyšlo. Bývalý hráč Sparty musel při svém návratu na Letnou vedle nadávek domácích fanoušků strávit i porážku 1:3. Rozhodující prý bylo, že hosté v utkání 22. ligového kola neudrželi déle vedení a vyrovnávací gól inkasovali už v úvodu druhého poločasu.

"Chtěli jsme dát rychlý gól. Pak jsme určitě hráli hodně zezadu, ale to byl náš cíl, aby se tam Sparta nedostávala. Myslím, že v první půli neměli žádnou šanci. Byly tam jenom nějaké závary," řekl Hušbauer novinářům.

Na vedoucí brance z šesté minuty měl velký podíl. Z rohu našel Lukáše Železníka, který prodloužil míč na zakončujícího Milana Škodu. "My jsme věděli, že mají největší slabinu na přední tyči. Dal jsem to záměrně a jsem rád, že to takhle vyšlo. Jsem rád i za Škoďáka," uvedl šestadvacetiletý středopolař.

Lafatovo vyrovnání z 56. minuty považoval za klíčový moment derby. "Bohužel jsme věděli, že když Sparta dá kontaktní gól, tak to bude asi hodně těžké a budou na vlně. To se nám nemůže stát, takový gól z rohu a ještě po chybě. To prostě nejde, je to velká hrubka a rozhodlo to zápas. Kdybychom to udrželi trošku déle, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek," prohlásil Hušbauer.

Nadávky sparťanských fanoušků na svou adresu neřešil. "Prostě řvali, já počítal s tím, že něco bude. Jejich věci," podotkl Hušbauer. "Já jsem se soustředil na svůj výkon, na tým Slavie, abychom hráli dobře. Věděl jsem, že dopředu se moc nedostanu a že to bude spíš hodně o defenzivě. Tu jsme plnili, ale gól nás hodně srazil," přidal devítinásobný reprezentant.

Jako jediný hráč prohrál obě ligová derby v sezoně. Na podzim byl ještě v dresu Sparty u porážky 0:1 v Edenu. "Není to určitě nic pozitivního, ale spíš mě mrzí tahle dnešní porážka, protože byla zbytečná," konstatoval bývalý hráč Žižkova, Ostravy nebo italského Cagliari.

Slavia v tabulce udržela tříbodovou ztrátu na čtvrtou pohárovou příčku, protože Liberec dnes podlehl 0:1 Plzni. "Je to pro nás určitě důležité, že jsou tam pořád ty tři body. Máme osm kol do konce a musíme se zvednout. Teď musíme dobře potrénovat v reprezentační pauze," dodal Hušbauer.