Fortuna liga - souhrn 3. kola

25.07.2014, 21:28, aktualizováno 27.07.2014, 19:26
Žilina zůstává i po předehrávce třetího kola na čele tabulky, ze Senice ovšem nebude odjíždět zcela spokojená, veze si totiž pouze bod. Body se dělily i v sobotu a remízy se zrodily v Ružomberoku a Banské Bystrici. Zlaté Moravce vyhrály na půdě Košic a Trenčín porazil Podbrezovou...

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 1:3

27.07.2014 17:30

Góly: 37. Nermin Haskić - 11. Marián Štrbák, 26. Márius Charizopulos, 39. Peter Ďurica

Už to nebude náhoda. Košičania prehrali aj šiesty zápas v sezóne, tentoraz doma so Zlatými Moravcami. Tie im vsietili tri góly a odrazili sa k prvej výhre v sezóne.

Veľmi rýchlo sa mohlo meniť skóre už v úvode, veď pokutový kop odpískal rozhodca po piatich minútach zápasu. Diaby však faul Štrbáka nevyužil a skóre neotvoril. Hosťujúci hráč s hokejovým menom potom na druhej strane už pre svoje farby zaúradoval kladne. Charizopulos mieril mimo brány, ale následný rohový kop pretavil hlavou na gól Štrbák - 0:1. Na opačnej strane mohol vyrovnať hlavou Ostojič, ale lopta trafila iba pravú žrď Kováčovej brány. Hostia pozorne bránili a vyrážali do protiútokov, po jednom z nich vypálil spoza šestnástky Charizopulos a strelou k pravej žrdi Ružinského brány upravil na 0:2. Domáci pridali smerom dopredu, v 32. minúte ešte Bukata neprekonal Kováča, no o päť minút neskôr už korigoval na 1:2 Haskič, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Diabyho. Už o dve minúty neskôr Ružinský nedovolene atakoval unikajúceho Orávika a hlavný rozhodca ukázal druhýkrát v stretnutí na biely bod. Šialený prvý polčas sa chýlil ku koncu, ale keďže padol ešte z pokutového kopu zásah na 1:3, diváci boli svedkami zlatomoraveckého knokautu Ďuricovým panenkovským zásahom.

Znížoť mohl hneď po zmene strán Novák, ale obrana mu šancu zlikvidovala a skóre sa nemenilo. Kanonier domácich bol pri chuti a hľadal v šanci aj Haskiča o niečo neskôr. Brankár ViOnu však skvele zasiahol a nedovolil rozvlniť sieť. Na opačnej strane v 56. minúte Duričič opečiatkoval pravú žrď košickej brány. Aktívny Novák sa v priebehu nasledujúcich dvoch minút ocitol v dvoch príležitostiach, najprv jeho strela minula priestor troch žrdí a s následným lobom si poradil brankár Kováč. V závere Zlaté Moravce umne kontrolovali hru, nepúšťali súpera do šancí a držali loptu na kopačkách. Hoci sa Košičania snažili a naoko boli aktívnejším tímom, viac gólov v sieti súpera im dopriatých nebolo a preto prehrali aj šiesty zápas v sezóne a krčia sa na dne tabuľky. Naopak, Mrázovci si píšeu prvé tri body za výhru a odrážajú sa vyššie.

AS Trenčín - ŠPORT Podbrezová 2:0

Góly: 27. Haris Hajradinovič, 57. Tomáš Malec

Trenčín sa po zaváhaní v srbskej Vojvodine opäť naladil na víťaznú vlnu, keď v domácom ligovom stretnutí zaslúžene zdolal Podbrezovú 2:0. Nováčik z Horehronia teda stále čaká na historicky prvý bod v najvyššej slovenskej súťaži.

Obaja aktéri vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa produkovať ofenzívny futbal. Ako prví sa do šance dostali hostia, keď v 9. minúte zakončoval Podio, ale bol nepresný. Neskôr sa hra trochu ukľudnila a hralo sa viac v strede poľa. V 25. minúte sa do dobrej pozície prepracoval Moses Simon, ale v nej sa nezorientoval najlepšie. Nigérijský talent to ale o niekoľko sekúnd ideálne napravil. Skvelou individuálnou prácou ponúkol streleckú pozíciu Hajradinovičovi a ten sa z diaľky nemýlil - 1:0. Po polhodine hry si pýtal pokutový kop Jairo, no hlavný arbiter neposúdil túto situáciu ako nedovolenú. Penaltový zákrok to však pokojne mohol byť, brazílsky útočník sa pri tomto zákroku navyše zranil, čo trénera Ševelu určite nepotešilo.

Podbrezovú mohol hneď v úvode druhého dejstva potešiť Podio, ale ten nepotrestal veľkú chybu domácej defenzívy. Vzápätí sa vo vyloženej šanci ocitol Simon, no mieril iba do brvna Maťašovského bránky. Podbrezová sa v týchto minútach snažila o vyrovnanie, ale pred hodinou hry sa jej šance ešte viac znížili. Konkrétne v 57. minúte pridal druhý gól Trenčanov Tomáš Malec, ktorý skvele zakončil Kubíkov pas - 2:0. Trenčín sa po tomto góle dostal do psychickej pohody a zápas si už len dohrával. Železiari sa stále nevzdávali, no ich hra zlyhávala predovšetkým vo finálnej fáze. V 71. minúte mohol víťazstvo AS navýšiť Hajradinović, no po odrazenej lopte druhý gól v zápase nepridal. V závere sa už nič vážne nestalo, skóre sa už nezmenilo a Trenčín si pripísal ďalšie ligové víťazstvo.

Dukla Banská Bystrica - Spartak Myjava 0:0

26.07.2014 19:00

Góly: -

V 3. kole Fortuna ligy bol na programe aj zápas Banská Bystrica - Spartak Myjava. Toto meranie síl sa napokon skončilo bezgólovou remízou, aj keď na oboch stranách sme zaregistrovali množstvo šancí na skórovanie.

Do zápasu svižnejšie vstúpila Myjava, no do prvej vážnejšej akcie sa dostala Dukla. Jej akciu v 5. minúte zakončoval Dolný, no z dobrej pozície mieril tesne vedľa. V ďalších minútach sa herné tempo ustálilo a hra sa presunula predovšetkým medzi šestnástky. Po polhodine hry sa znova stupňoval tlak Myjavy, no ten Spartak nedokázal potvrdiť aj vo finálnej fáze. V 35. minúte sa naopak dostal do šance opäť Dolný, no ani tentokrát nepochodil. O päť minút sa po rohovom kope v dobrej pozícii ocitol Kuzma, no Boroš podržal svoj tím. Vzápätí mal na druhej strane skvelú príležitosť Rejdovian, no tú mu Solnička bravúrne zlikvidoval.

Myjava mohla viesť hneď v úvode druhého dejstva, no zakončenie Kuzmu vytlačil Boroš na brvno. Po hodine hry nepríjemne vypálil Daniel, jeho pokus bol navyše tečovaný, no bránku Boroša napokon minul. Podobným pokusom sa o niekoľko sekúnd na to prezentoval domáci Faško, no aj tejto strele chýbalo len niekoľko centimetrov. Zhruba o desať minút neskôr sa opäť hlásil k slovu Dolný, no Solnička bol v správny čas na správnom mieste. V 81. minúte sa zrodil pekný futbalový moment, o ktorý sa postaral domáci Šumský. Ten skvele zahral priamy kop, lopta mierila do pravého vinkla, ale Solnička opäť skvele zasiahol. O štyri minúty neskôr mohol na druhej strane skórovať Oršula, no ten sa hrdinom nestal. Víťazný gól "odmietol" streliť aj domáci Ľupták v úplnom závere, keď jeho strelu fantasticky zneškodnil Solnička. Ústrednými postavami zápasu teda boli obaja brankári, ktorí sa v konečnom dôsledku postarali o bezgólovú remízu.

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:1

26.07.2014 18:30

Góly: 77. Boris Turčák - 45. Roman Sabler

Súboj tabuľkových susedov v rámci 3. kola Fortuna ligy sa medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou skončil remízou 1:1. DAC teda po takmer piatich rokoch pod Čebraťom konečne bodoval.

Od úvodu bola s loptou častejšie v kontakte Dunajská Streda. O aktívnu hru sa však snažil aj Ružomberok, no prvú šancu mal DAC. Pred štvrťhodinou hry mohol po odrazenej lopte skórovať Brašeň, no Lešňovský si dal pozor. O sedem minút sa k slovu prihlásili aj domáci, konkrétne Mário Almaský po priamom kope. Jeho pokus bol nepríjemne tečovaný a Penksa mal čo robiť, aby loptu do brány nepustil. Pred polhodinou hry sa do dobrej pozície dostal Jurčo, no nová posila Dunajskej Stredy v premiére neskórovala. V ďalších minútach sa hral pomerne vyrovnaný futbal, no najmä v priestore medzi šestnástkami. V úplnom závere prvého dejstva sa ale zverencom Mikuláša Radványiho podarilo dostať do vedenia. Lešňovský neudržal Brašeňovu strelu a vyrážal len vedľa seba, kde dorážal skvele postavený Sabler - 0:1.

Ruža na gól do šatne zareagovala aktívnou hrou. Najprv v 51. minúte pohrozil Nagy a nebezpečenstvo hrozilo aj z následného rohového kopu. V ďalších minútach mal Ružomberok prevahu aj napriek ťažším podmienkam, ktoré spôsobil hustý dážď. Snaha domácich ale často stroskotávala na pozornej obrane hostí, ktorá zároveň číhala na rýchle protiútoky. V 77. minúte to už Liptákom vyšlo. Milan Ferenčík skvelou prihrávkou cez pokutové územie našiel voľného Turčáka a ten s prehľadom zakončil do brány - 1:1. Tento gól domáci celok povzbudil, ale skóre sa už do záverečného hvizdu nemenilo. Ružomberok si teda s Dunajskou Stredou podelil body a oba tímy stále čakajú na prvý ligový triumf v sezóne.

FK Senica - MŠK Žilina 1:1

25.07.2014 19:30

Góly: 86. Jan Kalabiška - 26. Matej Jelić

Po treťom kole už hráči MŠK Žilina stopercentní nebudú, hoci veľa nechýbalo. V každom prípade zmena farieb súťaže, ktorá sa odela do žltej práve žltozeleným prospela a siahali po ďalších troch bodoch. V závere však neustrážili Kalabišku a body sa preto na Záhorí delili.

Už v prvých sekundách zápasu sa mohli hostia dostať d vedenia, veď nepríjemný center mieril okolo brány len tesne vedľa. Takmer si ho zrazila obrana do vlastnej siete. Žilina teda nielen týmto faktom a snahou o expresný gól začala lepšie a Seničania nezachytili úvod. Až po štvrťhodine hry sa trochu spamätal aj hostiteľský celok, Hlohovského pekná akcia ale mierila mimo brány. Jelič v 26. minúte po rýchlej akcii a centri Čmelíka zakončil koníčkom, lopta letela nad Šullovu bránku. V tej istej minúte potvrdil chorvátsky útočník svoju výbornú formu, keď využil zlé bránenie Záhorákov a strelou spoza šestnástky k ľavej žrdi aj s prispením teču otvoril skóre zápasu - 0:1. V prvom dejstve ešte mohol skóre navýšiť Paur, ale nemieril presne. Do kabín tak šla s gólom na konte Žilina.

Po zmene strán sa už nehralo tak okulahodiaco, ako v prvom dejstve. Mohla za to nervozita na oboch stranách, pretože pribúdali skôr fauly ako šance. Žilina sa v hre stratila a domáci si takiso nevedeli s pozornou obranou rady. Vyrovnať chcel rýchlym protiútokom Piroška, ale mieril prudkú ranu nad, to bolo päť minút po prestávke. Po hodine hry chcel kapitán Senice penaltu, ale vyhovené mu nebolo. Vyrovnanie priniesol záverečný nápor Záhorákov. Štyri minúty pred koncom sa z ničoho domáci dočkali. Nenápadný center Piroška šikovne podvihol, Kalabiška sa uvoľnil cez spiaceho Kadleca a bolo 1:1. V závere viac vôle po výhre prejavil domáci celok, ale nedostal sa do dobrej šance, hostia môžu byť s bodom spokojní. A vlastne aj domáci.