25.07.2014 19:30 CET
1 : 1
(0:1)

FK Senica - MŠK Žilina 1:1

Po treťom kole už hráči MŠK Žilina stopercentní nebudú, hoci veľa nechýbalo. V každom prípade zmena farieb súťaže, ktorá sa odela do žltej práve žltozeleným prospela a siahali po ďalších troch bodoch. V závere však neustrážili Kalabišku a body sa preto na Záhorí delili.

Už v prvých sekundách zápasu sa mohli hostia dostať d vedenia, veď nepríjemný center mieril okolo brány len tesne vedľa. Takmer si ho zrazila obrana do vlastnej siete. Žilina teda nielen týmto faktom a snahou o expresný gól začala lepšie a Seničania nezachytili úvod. Až po štvrťhodine hry sa trochu spamätal aj hostiteľský celok, Hlohovského pekná akcia ale mierila mimo brány. Jelič v 26. minúte po rýchlej akcii a centri Čmelíka zakončil koníčkom, lopta letela nad Šullovu bránku. V tej istej minúte potvrdil chorvátsky útočník svoju výbornú formu, keď využil zlé bránenie Záhorákov a strelou spoza šestnástky k ľavej žrdi aj s prispením teču otvoril skóre zápasu - 0:1. V prvom dejstve ešte mohol skóre navýšiť Paur, ale nemieril presne. Do kabín tak šla s gólom na konte Žilina.

Po zmene strán sa už nehralo tak okulahodiaco, ako v prvom dejstve. Mohla za to nervozita na oboch stranách, pretože pribúdali skôr fauly ako šance. Žilina sa v hre stratila a domáci si takiso nevedeli s pozornou obranou rady. Vyrovnať chcel rýchlym protiútokom Piroška, ale mieril prudkú ranu nad, to bolo päť minút po prestávke. Po hodine hry chcel kapitán Senice penaltu, ale vyhovené mu nebolo. Vyrovnanie priniesol záverečný nápor Záhorákov. Štyri minúty pred koncom sa z ničoho domáci dočkali. Nenápadný center Piroška šikovne podvihol, Kalabiška sa uvoľnil cez spiaceho Kadleca a bolo 1:1. V závere viac vôle po výhre prejavil domáci celok, ale nedostal sa do dobrej šance, hostia môžu byť s bodom spokojní. A vlastne aj domáci.

Autor: Ľubomír Hudačko