27.07.2014 17:30 CET
1 : 3
(1:3)

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 1:3

Už to nebude náhoda. Košičania prehrali aj šiesty zápas v sezóne, tentoraz doma so Zlatými Moravcami. Tie im vsietili tri góly a odrazili sa k prvej výhre v sezóne.

Veľmi rýchlo sa mohlo meniť skóre už v úvode, veď pokutový kop odpískal rozhodca po piatich minútach zápasu. Diaby však faul Štrbáka nevyužil a skóre neotvoril. Hosťujúci hráč s hokejovým menom potom na druhej strane už pre svoje farby zaúradoval kladne. Charizopulos mieril mimo brány, ale následný rohový kop pretavil hlavou na gól Štrbák - 0:1. Na opačnej strane mohol vyrovnať hlavou Ostojič, ale lopta trafila iba pravú žrď Kováčovej brány. Hostia pozorne bránili a vyrážali do protiútokov, po jednom z nich vypálil spoza šestnástky Charizopulos a strelou k pravej žrdi Ružinského brány upravil na 0:2. Domáci pridali smerom dopredu, v 32. minúte ešte Bukata neprekonal Kováča, no o päť minút neskôr už korigoval na 1:2 Haskič, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Diabyho. Už o dve minúty neskôr Ružinský nedovolene atakoval unikajúceho Orávika a hlavný rozhodca ukázal druhýkrát v stretnutí na biely bod. Šialený prvý polčas sa chýlil ku koncu, ale keďže padol ešte z pokutového kopu zásah na 1:3, diváci boli svedkami zlatomoraveckého knokautu Ďuricovým panenkovským zásahom.

Znížoť mohl hneď po zmene strán Novák, ale obrana mu šancu zlikvidovala a skóre sa nemenilo. Kanonier domácich bol pri chuti a hľadal v šanci aj Haskiča o niečo neskôr. Brankár ViOnu však skvele zasiahol a nedovolil rozvlniť sieť. Na opačnej strane v 56. minúte Duričič opečiatkoval pravú žrď košickej brány. Aktívny Novák sa v priebehu nasledujúcich dvoch minút ocitol v dvoch príležitostiach, najprv jeho strela minula priestor troch žrdí a s následným lobom si poradil brankár Kováč. V závere Zlaté Moravce umne kontrolovali hru, nepúšťali súpera do šancí a držali loptu na kopačkách. Hoci sa Košičania snažili a naoko boli aktívnejším tímom, viac gólov v sieti súpera im dopriatých nebolo a preto prehrali aj šiesty zápas v sezóne a krčia sa na dne tabuľky. Naopak, Mrázovci si píšeu prvé tri body za výhru a odrážajú sa vyššie.

Autor: Ľubomír Hudačko