Corgoň liga souhrn - 32. kolo

27.05.2008, 19:30, aktualizováno 27.05.2008, 19:30
V předposledním kole Corgoň ligy si s chutí zastřílely Žilina a Slovan. Vicemistr nasázel Dubnici pět branek, Slovan Senci o gól míň, přičemž ani jednou neinkasovaly. Mistrovská Artmedia porazila o gól Trnavu, Nitra uspěla na půdě Košic. V dalších dvou zápasech branka nepadla.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 0:0

27.05.2008 17:30

Góly: -

Sezónu na vlastnom štadióne ukončili v utorok aj Ružomberčania. Tí ale svojim fanúšikom veľa radosti nepriniesli, pretože s Duklou v slabučkom zápase iba remizovali 0:0.

Prvý polčas sa odohrával vo vlažnom tempe a bez nejakých výrazných gólových príležitostí. Obe mužstvá sa cez obranu svojho súpera akosi nevedeli prepracovať a tak sa hra odvíjala zväčša iba medzi šestnástkami. V prvej polovici stretnutia však mali predsa len mierne navrch domáci, pokusy Števka, Zošáka či Bakoša ale cestu do siete nenašli. Prvý pokus medzi tri žrde prišiel až v 37. minúte, kedy Božokovu ďalekonosnú strelu Boroš bez problémov chytil. Prvé rohové kopy sa pod Čebraťom objavili až v nadstavenom čase prvého polčasu, kedy si ich po miernom tlaku vynútila hosťujúca Dukla, no ani tieto pokusy nemali na zmenu skóre žiadny vplyv.

Po prestávke sa obraz hry na štadióne patriacemu MFK Ružomberok na škodu divákov nezmenil. Prvú veľkú príležitosť zápasu si vytvorili Liptáci až v 59. minúte, po centre Božoka ale loptu za Boroša nedostal Pilár. S pribúdajúcim časom sa v hre kopilo ešte viac nepresností a hra značne znervóznela. Jedinú príležitosť, ktorá ako – tak vytrhla divákov z letargie bol strelecký pokus Ďuriša, ktorý Hajdúch vyrazil.

Futbalistov na Liptove vytrhol z biedy až konečný hvizd rozhodcu, ktorý ukončil obojstranné trápenie oboch celkov.

Slovan Bratislava - FC Senec 4:0

Góly: 30. Slovák (z pen.), 35. a 37. Masaryk, 81. Breznaník

Slovan bez problémov zvládol svoj posledný tohtosezónny domáci súboj proti Sencu, keď zvíťazil 4:0 a posunul sa tak na piate miesto pred Košice.

Tréner Ladislav Pecko dal medzi troma žrďami šancu zimnej posile Rodingerovi. Ten musel v úvodných minútach zasahovať hneď dvakrát. Najskôr Sľukovi nevyšiel po Hanekovom zaváhaní pokus o lob a neskôr vykopával Dobrotka z bránkovej čiary Gauchovu strelu. V ďalšom priebehu prevzal taktovku do svojich rúk Slovan. Po polhodine hry senecký stopér Drahno nedovolene zastavil v šestnástke Masaryka a rozhodca Smolák nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Samuel Slovák a nemýlil sa. Nasledujúce minúty patrili domácemu útočníkovi Masarykovi. V 35. minúte po individuálnej akcii zvyšoval myjavský rodák na 2:0 a v 37. minúte po vyhranom osobnom súboji s Drahnom už na 3:0. Tesne pred odchodom do kabín mohol gólom do šatne iskričku nádeje pre Senčanov vykresať Medveď, ale mieril nepresne.

Aj do druhej polovice stretnutia vstúpili lepšie belasí. V 54. minúte sa pekným streleckým pokusom prezentoval Slovák, senecký Novota na druhej strane zasa vytiahol pekný zákrok. Aj do ďalšej šance sa dostal Slovan, Breznaník však mieril nepresne. Senec sa nevzdával a snažil sa niečo s výsledkom spraviť. Do veľkej príležitosti sa dostal Medveď, Rodinger však jeho pokus zlikvidoval. Mladý brankár Slovanu si onedlho nato poradil aj s Kozárovou šancou. V 81. minúte sa Slovanu ešte podarilo navýšiť svoj náskok. Na konečných 4:0 pre domácich upravil Breznaník.

Artmedia Petržalka - Spartak Trnava 2:1

Góly: 27. Obžera, 90.+ J. Kozák ml. - 60. Kožuch

Artmedia, hoci je už istým majstrom, zápas s Trnavou nevypustila a zaznamenala plný bodový zisk. Trnava naopak klesla na štvrté miesto.

Zápas so Spartakom bol pre Petržalčanov posledným na štadióne za Starým bratislavským mostom, ten sa totižto ide búrať. Vstup do zápasu mali lepší hostia. Ako prvý ohrozil domáceho brankára Kamenára Barčík, mladý gólman Petržalčanov si však s jeho pokusom bez problémov poradil. O pár minút nato mali Trnavčania možnosť zahrávať dva priame kopy v krátkom slede za sebou. V oboch prípadoch si k lopte postavil Hruška, jeho strely však skončili nad Kamenárovou bránou. V 20. minúte sa po kombinácii s Kožuchom dostal do šance Kopúnek, ani on však netrafil priestor medzi troma žrďami. Až v tomto momente sa do prvej príležitosti dostali aj domáci. Lopta sa po osi Kozák - Obžera – Cleber dostala k Mrázovi, Rybánsky však bol pozorný. Na vstrelenie gólu stačili Petržalčanom dve šance, v 27. minúte nacentroval loptu Burák, našiel Obžeru a ten otvoril skóre. Trnava bola stále aktívnejšia, ale nevychádzala jej koncovka. Tesne pred odchodom do kabín sa oba tímy prezentovali peknými streleckými pokusmi, hosťujúci Barčík a domáci Cleber však nechali vyniknúť oboch brankárov.

Do prvej šance druhého polčasu sa dostal trnavský Spartak a opäť to bolo zásluhou aktívne hrajúceho Barčíka, jeho strelu však Kamenár vyrazil na rohový kop. Po akcii Clebera s Mrázom získala Petržalka výhodu rohového kopu. Po jeho zahraní sa k lopte dostal Oravec, ale mieril iba do žrde. Po hodine hry Trnava predsa len vyrovnala stav zápasu. Barčík priťukol Kožuchovi a ten strelou zvnútra pokutového územia prekonal Kamenára, ktorý si ešte stihol na loptu siahnuť, ale gólu nezabránil. Nasledujúce minúty nič zaujímavé nepriniesli. Ďalšiu sľubnú príležitosť si vypracoval až v 77. minúte Kožuch, ale mieril vedľa. V nadstavenom čase nakoniec rozhodol o zisku troch bodov pre Petržalku kapitán Ján Kozák, ktorý z priameho kopu zo zhruba 18 metrov krásne trafil k ľavej žrdi a Rybánskemu nedal najmenšiu šancu.

MŠK Žilina - MFK Dubnica 5:0

Góly: 16. M. Ďurica, 43. Adauto, 45. a 57. Štyvar, 49. Vladavič (z pen.)

Žilinčania si v poslednom zápase pred vlastnými divákmi v prebiehajúcom ročníku ligy proti Dubnici z chuti zakombinovali. Svojho súpera Šošoni bez problémov vysoko porazili a vylepšili tak aspoň trochu dojem zo zbabranej sezóny.

Už v tretej minúte mohli domáci prvý raz skórovať. Vomáčka prihral loptu Štrbovi, ten ju posunul na Adauta, ale brazílsky legionár volil miesto strely zbytočnú prihrávku, ktorú zblokoval vracajúci sa Pleva. Na druhej strane ale mohol hneď o minútu potrestať nevyužitú šancu Obert, jeho pokus však skončil tesne vedľa pravej žrde. Svižný futbal pokračoval pred hŕstkou divákov aj naďalej. Po sérií pokusov na oboch stranách sa ujala strela Ďuricu zo 16. minúty, ked jeho pokus z 25. metrov prekvapivo skončil v bráne Kolmokova. Úvodný gól dal domácim krídla a ešte viac tak podčiarkol prevahu Šošonov. V dobrých šanciach sa viackrát ocitol Adauto, no útok Žiliny sa v týchto momentoch nedokázal gólovo presadiť.

Vrece s gólovými príležitosťami sa opätovne roztrhlo až v záverečných minútach prvého polčasu, kedy mohol gól streliť hosťujúci Kiška, či Belák po priťuknutí Vladaviča. Prvý menovaný ale nastrelil len žrď a Belák v páde bránu tesne netrafil. Krátko nato ešte z dobrej pozície Adauto nedal, no v 43. minúte sa domáci druhého gólu konečne dočkali. Po Belákovej strele z rohu pokutového územia sa ku Kolmokovom vyrazenej lopte dostal Adauto a pohodlne skóroval. Tesne pred prestávkou však ešte domáci zvýšili na rozdiel troch gólov a rozhodli tak o osude stretnutia. Tesákov center usmernil nikým nestrážený Štyvar za chrbát Kolmokova.

Krátko po polčase už v 49. minúte zvýšil z pokutového kopu po faule na Adauta Vladavič. O štyri minúty neskôr strieľal Adauto, jeho loptu tečoval Adámik, no Kolmokov bravúrne vyrazil. Gólostroj pod Dubňom ale pokračoval aj naďalej. V 57. minúte sa totiž po Tesákovej prihrávke opäť hlavou presadil Štyvar a stanovil tak konečný stav 5:0. V zvyšnom čase už Žilnčania poľavili v útočnej snahe, no napriek tomu mohli ešte dvakrát zvýšiť. Ďuricovu delovku ale Komokov zachytil a podobne pochodil aj Zdeno Štrba.

V nadstavenom čase Dubničania zaznamenali aspoň čestný úspech, ktorý im však vzalo rozhodnutie postranného rozhodcu, ktorý videl ofsajd.

AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 0:0

Góly: -

Zápas posledného a už definitívne zostupujúceho Trenčína s predposlednými Zlatými Moravcami sa skončil bezgólovou remízou 0:0. Zlaté Moravce tak natiahli svoju sériu bez streleného gólu už na hrozivých 6 zápasov.

Priebeh zápasu zodpovedal tabuľkovému postaveniu oboch tímov. Prvý polčas priniesol iba jednu zaujímavú situáciu, keď po strele jedného z hosťujúcich hráčov zazvonila žrď Rožníkovej brány. Trenčania boli o čosi aktívnejší, ale nedokázali sa dostať do zakončenia, ani do blízkosti Brezinovej brány. Nepresnými streleckými pokusmi sa prezentovali napríklad Jašurek s Depetrisom.

V druhom polčase sa Trenčania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale opäť zlyhávali pri tvorbe šancí. Do sľubnej príležitosti sa tak v 67. minúte dostali hostia zásluhou Chrena, ten však bol tiesnený a jeho slabé zakončenie Rožník bez problémov vyrazil. O pár minút nato sa predsa len dočkal šance aj domáci tím, po závare v šestnástke vykopávali hostia loptu z bránkovej čiary. V 76. minúte letel Sluijterov priamy kop tesne nad Brezinovu bránu a v 81. minúte sa do poslednej šance na skórovanie dostal zlatomoravecký Juska, v brejku však neuspel a z 10 metrov prestrelil. Zápas katastrofálnej úrovne sa tak skončil bez gólov.

Martin Stano, tréner Trenčína: "Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo. Z oboch strán to bol iba priemerný zápas. Dá sa povedať, že futbal aj fanúšikovia trpeli. Som sklamaný z hry svojho mužstva."

Ján Rosinský, tréner Zlatých Moraviec: "Bola veľká horúčava a umelá tráva teplo iba znásobila. Bolo vidieť, že hráči sú z toho hotoví. Oba tímy sa snažili o víťazstvo. My sme v úvodne dvadsaťminútovke nepremenili tri gólové šance. Súper mal tiež svoje príležitosti. Z tohto pohľadu je výsledok zaslúžený."

MFK Košice - FC Nitra 1:2

Góly: 71. J. Novák (z pen.) - 56. R. Sloboda, 76. M. Bača

Nitrania si v ďalekých Košiciach vybojovali tri body po víťazstve 1:2 a vrátili sa tak na stratenú tretiu priečku a jediné kolo pred koncom súťaže majú Nitrania veľkú šancu zakončiť sezónu na historickom bronze.

No už v úvodných sekundách zápasu mohlo byť v Čermeli všetko inak. To by ale Kolbasova strela po peknom samostatnom prieniku nemohla skončiť iba na žrdi Tujvelovej svätyne. V siedmej minúte mohli otvoriť skóre opäť domáci,Majoroš ale svoju veľkú príležitosť nepremenil. V 13. minúte sa do tretice a naposledy pokúsili ohroziť Nitru domáci, no Matičovi sa lopta po krásnom prieniku skĺzla z kopačky. To už však ale bolo z oboch strán v prvom polčase všetko. Nitra bola smerom dopredu úplne neškodná a domáci sa vinou početných nepresností nevedeli dostať do koncovky. Nezáživná hra deprimovala hŕstku divákov až do polčasu, ktorý však chvalabohu priniesol vyslobodenie.

Po obrátke totiž futbal v Košiciach výrazne ožil vďaka obom celkom. V 48. minúte prvý raz napriahol Bicák, Tujvel ale jeho tvrdú strelu bez problémov zneškodnil. Krátko nato bol Tujvel opäť v akcií, Novákova strela ale pre brankára hostí neznamenala opäť žiadne nebezpečenstvo.

Nitrania najprv v 52. minúte strelou Grubera tesne vedľa pravej žrde Pulenovi pohrozili, aby štyri minúty nato otvorili skóre. Sloboda sa po nenápadnej akcií dostal až pred Pulena a technickou strelou prekonal brankára domácich. Nezaslúžené vedenie sa hosťom snažili zobrať Košičania hlavičkovým pokusom Milinkoviča, no Nitra v 69. minúte takmer zvýšila, Grajciar ale svojím pokusom tesne minul bránu. Hneď nato bol ale v šestnástke faulovaný Novák a samotný faulovaný hráč penaltu aj premenil. Bol to jeho 17. ligový kól, ktorým sa košický útočník dostal na čelo ligových kanonierov. 75. minúta však vrátila vedenie Nitre vďaka gólovej strele Baču.

Tento stav sa už v Košiciach napriek obojstrannej snahe nemenil. Nitrania sa tak vrátili na priečku tretiu, zatiaľčo domácich predbehol v tabuľke Slovan.