FC Nitra

Rozhodčí: Fajčík - D. Hrčka, Rendko
Diváci: 1.050

MFK Košice - FC Nitra 1:2

Nitrania si v ďalekých Košiciach vybojovali tri body po víťazstve 1:2 a vrátili sa tak na stratenú tretiu priečku a jediné kolo pred koncom súťaže majú Nitrania veľkú šancu zakončiť sezónu na historickom bronze.

No už v úvodných sekundách zápasu mohlo byť v Čermeli všetko inak. To by ale Kolbasova strela po peknom samostatnom prieniku nemohla skončiť iba na žrdi Tujvelovej svätyne. V siedmej minúte mohli otvoriť skóre opäť domáci,Majoroš ale svoju veľkú príležitosť nepremenil. V 13. minúte sa do tretice a naposledy pokúsili ohroziť Nitru domáci, no Matičovi sa lopta po krásnom prieniku skĺzla z kopačky. To už však ale bolo z oboch strán v prvom polčase všetko. Nitra bola smerom dopredu úplne neškodná a domáci sa vinou početných nepresností nevedeli dostať do koncovky. Nezáživná hra deprimovala hŕstku divákov až do polčasu, ktorý však chvalabohu priniesol vyslobodenie.

Po obrátke totiž futbal v Košiciach výrazne ožil vďaka obom celkom. V 48. minúte prvý raz napriahol Bicák, Tujvel ale jeho tvrdú strelu bez problémov zneškodnil. Krátko nato bol Tujvel opäť v akcií, Novákova strela ale pre brankára hostí neznamenala opäť žiadne nebezpečenstvo.

Nitrania najprv v 52. minúte strelou Grubera tesne vedľa pravej žrde Pulenovi pohrozili, aby štyri minúty nato otvorili skóre. Sloboda sa po nenápadnej akcií dostal až pred Pulena a technickou strelou prekonal brankára domácich. Nezaslúžené vedenie sa hosťom snažili zobrať Košičania hlavičkovým pokusom Milinkoviča, no Nitra v 69. minúte takmer zvýšila, Grajciar ale svojím pokusom tesne minul bránu. Hneď nato bol ale v šestnástke faulovaný Novák a samotný faulovaný hráč penaltu aj premenil. Bol to jeho 17. ligový kól, ktorým sa košický útočník dostal na čelo ligových kanonierov. 75. minúta však vrátila vedenie Nitre vďaka gólovej strele Baču.

Tento stav sa už v Košiciach napriek obojstrannej snahe nemenil. Nitrania sa tak vrátili na priečku tretiu, zatiaľčo domácich predbehol v tabuľke Slovan.

Autor: Ladislav Bičár