Corgoň liga - souhrn 22. kola

13.03.2010, 17:36, aktualizováno 14.03.2010, 17:17
Slovan těsně porazil Nitru, vedení v lize si ale pojistila Žilina, která brala tři body ze zápasu s Banskou Bystricí. Doma dominovala Trnava, která smetla Dunajskou Stredu 7:0. Ružomberok přehrál Prešov, Dubnica si veze bod z Košic a Senica si poradila s Petržalkou...

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:1

14.03.2010 14:30

Góly: 18. Tomáš Oravec, 81. Tomáš Oravec, 84. Tomáš Majtán - 11. Martin Poljovka (pen.)

V dohrávke 22. kola Corgoň ligy sa odohral šláger medzi Žilinou a hosťami z Banskej Bystrice. Zápas aj napriek trápeniu lepšie vyšiel domácim, ktorý zdolali zverencov Jozefa Jankecha 3:1.

Prvá vážnejšia šanca prišla v 9. minúte, keď Lietava dostal kolmú prihrávku, ale v poslednej chvíli ho zastavil Boroš. O tri minúty neskôr sa hostia radovali z gólu, keď v pokutovom území fauloval obranca domácich Angelovič a následný pokutový kop premenil Poljovka - 0:1. V 18. minúte z diaľky nebezpečne vystrelil domáci Pečalka, brankár Dukly Boroš loptu vyrazil na roh. Po následnom rohovom kope sa domácim podarilo vyrovnat, keď najskôr hlavičkoval do žrde Pečalka, onedlho však presne dorážal Oravec - 1:1. V 25. minúte nebezpečne centroval hosťujúci Pančík, neskôr zakončoval Adámik, ale Dúbravka si s jeho strelou poradil. O niekoľko sekúnd neskôr sa pokúsil o šťastie Jež, ale jeho pokus mieril nad. V 39. minúte vystrelil hosťujúci Adámik, ale aj jeho pokus nemieril medzi tri žrde. O dve minúty neskôr sa hostia dostali do veľkej šance, keď po peknej nahrávke Seyeho bol v tutovke Ďuriš, ale nastrelil len brankára. O malú chvíľu neskôr sa do brejku dostali domáci, ale následný gól Oravca neplatil z dôvodu, že spomínaný hráč si pomohol faulom.

V druhom polčase sa tiež obe mužstvá snažili kombinovať. Hostia boli z úvodu aktívny, vypracovali si niekoľko šancí, ale nedokázali ich premeniť. V 62. minúte mohli domáci otočiť stav na svoj prospech, ale viacerí hráči nedokázali pretlačiť loptu za chrbát Boroša. O tri minúty neskôr mohli hostia skórovať, ale Hučkov nebezpečný pokus vytlačil Dúbravka skvelým zákrokom na roh. V 75. minúte sa po rohovom kope hostí dostal do veľkej šance Seye, ale jeho delovka mierila tesne vedľa. O šesť minút neskôr sa domáci dostali do vedenia, keď kombináciu domácich hráčov presne zakončil Oravec. V 84. minúte sa šošonom podarilo ešte zvýšiť, Boroša peknou strelou k tyči prekonal Majtán - 3:1. Do konca zápasu sa ešte hostia snažili znížiť stav, čo sa im nakoniec nepodarilo a zo Žiliny odchádzajú bez bodu.

FK Senica - MFK Petržalka 2:0

13.03.2010 17:30

Góly: 66. Abdou Samb Victor, 81. Abdou Samb Victor

V sobotu o 17:30 na domácej pôde Senica privítala Petržalku. Zápas lepšie vyšiel domácim, keď sa im podarilo zvíťaziť 2:0. Obidva góly Senice zaznamenal Victor Abdou Samb. Domáci tak po prvýkrát v sezóne vyhrali na domácej pôde väčším ako jednogólovým rozdielom.

Zápas sa odohral na nepriaznivom teréne, obom klubom sa len ťažko kombinovalo. V prvej časti hry sa k terénu lepšie prispôsobili hostia. V úvode prvého polčasu mal prvé dve šance hosťujúci Pavol Ďurica, ale jeho obidva pokusy kryl brankár Senice Kamesch. Najnebezpečnejším hráčom Záhorákov bol Onome Sodje, ktorý v prvom polčase viackrát ohrozil bránu Daniela Kissa. Neskôr sa hra odohrávala prevažne v strede poľa, avšak v závere prvého polčasu oba tímy viackrát pohrozili. V 37. minúte sa do šance dostal Fieber, ale jeho strelu Kamesch vyrazil na rohový kop. V záverečných sekundách mohli domáci skórovať, najskôr Samb pekne nahral na Sodjeho, ale ten neprekonal Kissa. Neskôr skúšal šťastie Vrťo, ale jeho pokus nemieril na bránu hosťujúceho gólmana Daniela Kissa. Po prvom polčase tak tímy do šatní odchádzali za bezgólového stavu.

V druhom polčase mali prevahu prevažne domáci. V 52. minúte po Čápovej delovke mal hosťujúci brankár so strelou mierne problémy, ale loptu napokon vyrazil na roh. O deväť minút neskôr pohrozili hostia, ale Čikošov pokus mieril mimo bránu Kamescha. Domácim sa v 66. minúte podarilo otvoriť skóre, keď Kissa prekonal Samb - 1:0. Po tomto góle sa začalo brániť, vytvorilo sa minimum šancí. V 78. minúte boli hostia v oslabení, keďže bol vtedy vylúčený obranca hostí Andrej Burza. V 81. minúte prišla druhá gólová radosť v podaní domácich, keď po prihrávke Beláka šiel na obranu hostí Samb, ktorý sa nakoniec preštrikoval cez obranu hostí a druhýkrát v zápase skóroval - 2:0. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a zápas skončil 2:0 v prospech domácich.

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 2:0

13.03.2010 15:30

Góly: 8. Oleksandr Pysčur, 42. Tomáš Ďubek

Súboj dvoch tabuľkových susedov vyšiel lepšie domácim, ktorý porazili Prešov 2:0. Zverenci Františka Straku si tak pripísali prvú jarnú výhru, naopak hostia ešte v jarnej časti nedokázali získať plný počet bodov.

Úvod zápasu bol pre domácich veľkým sklamaním, už v 7. minúte inkasovali prvý gól, Piščura v pokutovom území stiahol Hanek a po následnej penalte sa presadil faulovaný Piščur - 1:0. Od tejto chvíle sa hostia snažili vyrovnať, avšak nedokázali si vypracovať veľa šancí. Domáci si udržiavali stav, takpovediac sa uspokojili s výsledkom. V 39. minúte domáci zatlačili súpera, ale všetky akcie končili na pozornej obrane. O tri minúty neskôr sa domácim podarilo streliť gól do šatne, keď Ďubekov pokus nedokázal chytiť brankár Prešova Diviš - 2:0. Stav sa už do konca polčasu nezmenil.

V druhom polčase úvod opäť patril Liptákom, hráči sa snažili hrať smerom dopredu, ale počas svojho tlaku si vytvorili minimum šancí. Neskôr sa však domáci stiahli a čakali len na konečný hvizd, aby si udržali svoje vedenie. To sa im však podarilo a Ružomberok na domácej pôde porazil Prešov 2:0.

Slovan Bratislava - FC Nitra 2:1

Góly: 53. Juraj Halenár, 77. Juraj Halenár (pen.) - 80. Marián Kolmokov

Slovan Bratislava v sobotu o 15:30 na Pasienkoch privítal Nitru. Domáci potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 2:1, čím sa dotiahli na vedúcu Žilinu na jeden bod, avšak Žilina má zajtra zápas k dobru. Domácich v zápase spasil kanonier Halenár, ktorý výraznou miernou prispel k výhre, keď strelil dva góly a priebežne je lídrom v tabuľke strelcov Corgoň ligy, keď nastrieľal dokopy 11 gólov.

Už v úvode zápasu sa domáci stopér Dosoudil pokúsil o šťastie z diaľky, ale jeho pokus mieril vysoko nad. Hostia sa do najväčšej šance doposiaľ dostali v 16. minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Kolmokov, ale Putnocký jeho hlavičku zneškodnil. O deväť minút neskôr sa mohol presadiť Halenár, ale trafil bočnú sieť. Tesne po polhodine hry centroval domáci Guédé, jeho center sa dostal k Obžerovi, ale jeho pokus o lob zmaril brankár Nitry Chudý. V 41. minúte sa do šance opäť dostal aktívny Obžera, ale jeho pokus zmaril včasným vybehnutím pozorný gólman hostí Chudý. Hlavný arbiter Šipoš onedlho ukončil prvý polčas a oba tímy odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa belasí snažili ovládnuť hru, čo sa im nakoniec aj podarilo, keď sa im v 53. minúte podarilo skórovať, keď Chudého po peknej kombinácií prekonal Halenár - 1:0. O štyri minúty neskôr sa Halenár snažil prekvapiť Chudého, ale jeho pokus mieril nad bránu hostí. V 66. minúte sa do veľkej šance dostal hosťujúci Kolmokov, ktorý nakoniec netrafil z následného rohového kopu z bieleho bodu loptu podľa predstáv. O desať minút neskôr prenikol cez obranu hostí Obžera, na poslednú chvíľu Obžeru nedovolene zastavil Kaspřák a nasledoval pokutový kop, ktorý neskôr premenil Halenár - 2:0. V 80. minúte sa hosťom podarilo zdramatizovať zápas, keď znižoval aktívny hosťujúci hráč Kolmokov - 2:1. Do záverečného hvizdu sa už nič vážne neudialo a domáci Slovan si tak pripísal tri cenné body.

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 7:0

Góly: 9. Ľubomír Bernáth, 21. Ľubomír Bernáth, 32. Roman Procházka, 49. Koro Koné, 62. Peter Doležaj, 72. Nikola Michellini (vl.), 84. Vladimír Kožuch

Súboj dvoch západoslovenských rivalov medzi domácou Trnavou a hosťami z Dunajskej Stredy vyšiel v prospech domácej Trnavy, ktorá doma vysoko deklasovala Dunajskú Stredu 7:0. DAC doposiaľ v jarnej časti nezískal ani bod, dokonca sa im nepodarilo streliť ani gól.

Prvú šancu si v 5. minúte vytvorili hostia, keď sa k lopte dostal Bajevski, ale nakoniec mu šancu zmaril včasným vybehnutím domáci brankár Slovenčiak. O niekoľko sekúnd neskôr mohol skórovať domáci hráč Nascimento Dos Santos, ale z malého vápna nedokázal trafiť bránu Szamotulského. V 9. minúte domáci otvorili skóre, keď sa "rybičkou" presadil domáci kanonier Bernáth - 1:0. Po tomto góle spartakovci ovládli hru, naďalej si vypracovávali gólové šance. V 21. minúte domáci zvýšili svoje vedenie, po peknej kombinácií sa opäť presadil Bernáth - 2:0. Tesne po polhodine hry sa do šance opäť dostal Nascimento Dos Santos, ale tentokrát sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol. V 32. minúte sa domácim opäť podarilo skórovať, tentokrát skóroval Procházka, ktorý peknou strelou k pravej žrdi prekonal bezmocného brankára hostí Szamotulského - 3:0. V 40. minúte pohrozili aj hostia, keď nebezpečne centroval Helísek, k lopte sa dostal Vidakovič, ale hráč netrafil loptu. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo.

V druhom polčase opäť dominovali domáci. V 49. minúte zvyšoval po peknej hlavičke Kone, ktorý nedal šancu Szamotulskému - 4:0. O tri minúty neskôr domáci opäť zvýšili svoje vedenie, po centri Hanzela z voleja skóroval Doležaj - 5:0. V 57. minúte vystrelil domáci Procházka, jeho pokus nakoniec opečiatkoval brvno. V týchto chvíľach si hostia nevypracovali takmer žiadnu šancu, nevychádzala im rozohrávka ako aj kombinácia, čo však využívali domáci. V 65. minúte sa do šance po rohovom kope dostal Tiago Bernardini, ale jeho hlavička tesne minula bránu hostí. O sedem minút neskôr domáci zvýšili, center Hanzela si do vlastnej siete zrazil Michellini - 6:0. V 84. minúte zvyšoval domáci kanonier Kožuch, ktorý sa presadil po peknom centri Procházku - 7:0. Do konečného hvizdu sa už nič vážne neudialo a Trnava si tak na svoje konto pripísala skvelý výsledok.

MFK Košice - MFK Dubnica 1:1

Góly: 65. Ján Novák - 44. Pavol Poliaček

V sobotňajšom boji o záchranu medzi domácimi Košicami a hosťami z Dubnice sa nakoniec zrodila remíza 1:1. Domácim sa nepodarilo vyhrať a na 11. priečku strácajú až sedem bodov. Naopak hostia z Dubnice si z Košíc vezú cenný bod.

Úvod zápasu lepšie začali domáci. V 16. minúte Novák nebezpečne vystrelil, ale brankár Dubnice Pavol Bajza jeho strelu zneškodnil. O niekoľko sekúnd neskôr sa hostia dostali do šance, ale Poliaček neprekvapil domáceho gólmana Lópeza. V 24. minúte mohli Košice otvoriť skóre, ale veľkú chybu hosťujúceho obrancu Chupáča nepotrestal Novák. O tri minúty neskôr nebezpečne strieľal hosťujúci Porázik, ale jeho strelu López bravúrne vyrazil na roh. Tesne po polhodine hry sa do veľkej šance dostal domáci Škutka, ale zblízka napálil len na brankára Dubnice, ktorý loptu pohodlne chytil. V závere prvého polčasu divákov zaskočil gól hostí, keď Poliačekova strela skončila v bráne domáceho brankára Lópeza - 0:1.

V druhom polčase sa zverenci Gorana Milojeviča snažili vyrovnať, dokonca mierne otvorili hru. V 50. minúte mohli domáci vyrovnať, ale Novák zahodil v protiútoku čistú šancu. V 59. minúte pokus domáceho Milinkoviča skončil tesne vedľa brány hosťujúceho Bajzu. O šesť minút neskôr sa do šance dostal domáci Janič, ale jeho strelu spoza šestnástky vyrazil Bajza na roh. Z následného rohového kopu sa hlavou presadil Novák - 1:1. Onedlho sa do dvoch šancí dostal hosťujúci kanonier Filo, ale ani raz sa mu nepodarilo skórovať. V 82. minúte mohol prekvapiť hosťujúci Šulek, ale jeho strelu López vyrazil na roh. V záverečných minútach domáci všetko vsadili do útoku, ale skórovať sa im už nepodarilo.