Corgoň liga - souhrn 18. kola

28.11.2009, 17:34, aktualizováno 29.11.2009, 17:07
Dubnica v nedělní dohrávce překvapivě přivezla všechny body z Nitry a vzdálila se posledním Košicím. Včera se dařilo domácím favoritům. Banská Bystrica doma porazila Dunajskou Stredu a stíhá vedoucí Žilinu, která si poradila s Petržalkou. Totéž jako v případě Banské Bystrice platí po výhře nad Prešovem o Slovanu Bratislava.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:1

28.11.2009 15:30

Góly: 40. Peter Jakubička, 48. Ľubomír Bernáth, 86. Peter Doležaj (pen.) - 32. Miloš Lačný

Trnava na svojom štadióne potvrdila úlohu favorita a vyhrali 3:1 nad Ružomberkom. Spartak mal počas zápasu jasnú prevahu, čo naznačuje aj výsledok. Trnava si po zápase zaslúžila od fanúšikov potlesk a svoje domáce účinkovanie v jesennej časti zakončili výhrou.

Začiatok zápasu sa začínal opatrne. Prvá vážnejšia šanca sa vyskytla v 28. minúte, keď sa po peknej akcii hostí nepresadil Gallo. O štyri minúty neskôr prišiel pre domácich fanúšikov šok, keď sa po peknej nahrávke Božoka sa presadil hosťujúci Lačný - 0:1. Domáci Spartak mohol po piatich minútach vyrovnať, po centri Neta sa nepresadil Doležaj. O minútu neskôr domáci dokázali vyrovnať, po peknej kombinácií Neta a Hrušku sa gólovo presadil Jakubička - 1:1. Stav sa už do konca polčasu nezmenil.

V úvode druhého polčasu sa Spartak dostal do vedenia, keď center Hrušku zúžitkoval Bernáth, ktorý už nemal problém prekonať bezmocného Penksu - 2:1. V 54. minúte mohla Trnava vyhrávať už dvojgólovým náskokom, ale strelu Koneho na bránkovej čiare vykopol Gallo. Hostia sa snažili vyrovnať, ale cez pozornú obranu Trnavy sa nevedeli presadiť. Vážnejšia šanca prišla až v 82. minúte sa domáci Kone opäť dostal do vyloženej šance, keď po centri Procházku zle spracoval loptu. V 86. minúte sa Bernáth pokúsil o prenik, v pokutovom území ho fauloval Ján Maslo a rozhodca Pavlík nariadil penaltu, ktorú následne Doležaj premenil a upravil na konečných 3:1. Zverenci Františka Straku nedokázali udržať gólový stav a z Trnavy nakoniec odchádzajú naprázdno.

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 2:0

Góly: 11. Mouhamadou Seye, 19. Michal Pančík

Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a zvíťazila na domácom ihrisku nad Dunajskou Stredou s prehľadom 2:0.

Banská Bystrica vyťažila v prvom polčase z dvoch šancí Seyého a Pančíka, ktoré skončili gólom, a potom už s prehľadom udržali výsledok. Gňol Seyého padol po Pančíkovom centri v jedenástej minúte, keď Seyé nedal presne mierenou hlavičkou Novotvi žiadnu šancu. O osem minút bolo 2:0, Kuzma sa presadil po krídle naservíroval Pančíkovi a ten presne mierenou strelou rozvlnil sieť. Hostia sa presadzovali málo, prvú šancu mal Hassan, keď sa presadil indviduálne na krídle, ale jeho strele chýbala väčšia presnosť. Tesne pred prestávkou narobila Borošovi starosti Selaausova strela z diaľky, ktorú zneškodnil až na dvakrát.

V druhom dejstve sa Dunajsko Stredčania dostávali už do väčších šancí, no Boroš bol aj v druhej štyridsaťpäť minutovke pozorný. Hneď po zmene strám hlavičkoval nebezpečne Adámik, ale skóre sa nemenilo. O pár minút neskôr strieľal z poriadnej diaľky N'kendo, a Boroš mal plné ruky práce. V 58. minúte neskóroval N'Kendo opäť, keď namieril loptu iba do žrde domácej brány. Z brejkov neskôr začali hroziť aj domáci najskôr bol neúspešný Pančík, a po ňom dostal Pleva nepresnú prihrávku, a tak nemohol zakončovať. V závere zápasu si už domáci postrážili dvojgólový náskok, a nepustili hostí k ničomu.

Slovan Bratislava - Tatran Prešov 3:1

Góly: 50. Pavol Masaryk, 81. Pavol Masaryk (pen.), 85. Juraj Halenár - 84. Pavol Jurčo

Bratislavský Slovan uspel v domácom zápase s Prešovom po výsledku 3:1.

Hostia z Prešova začali v Bratislave lepšie, keď už v úvode stretnutia nastrelil ex -Slovanista Ižvolt žrď Putnockého brány. O pár okamihov dobre zakročil opäť Putnocký po nebezpečnom rohovom kope Pápaja. Po štvrťhodine hry sa zapotil aj Diviš, keď si poradil so Sylvestreho únikom. V 28. minúte sa zrodila pekná akcia, keď sa po prihrávke Bagayoka skúšal presadiť akrobaticky Štepanovský, no jeho pokus skončil v strede brány. Diviš bol pozorný aj pri dobrej strele Božiča. Pred prestávkou sa dostal po akcií Halenára s Grendlom k strele Bagayoko, no jeho projektil netrafil priestor brány. V nadstavenom čase prvého polčasu strieľal hosťujúci Josl z dobrých dvadsiatich metrov, a Putnocký chytil loptu až na dvakrát.

Po zmene strán začali belasí tlakom, ktorý zúžitkoval po presne načasovanej prihrávke Obžeru Masaryk - 1:0. v 57. minúte sa už už dostával k zakončeniu Jurčo, ale Putnocký so Salátom mu dokázali zobrať včas loptu. Približne o desať minút neskôr zachraňoval podobne štepanovský, ale tento krát pred Gulbom. V 80. minúte bol v šestnástke faulovaný Grendel, loptu na biely bod si postavil Pavol Masaryk, a zvýšil na 2:0 pre Slovan. O pár minút strieľal Breznaník tesne vedľa brány. V 84. minúte vystrelil z diaľky Jurčo a strele zapadla tesne do pravého dolného rohu - 2:1. O minútu však už bolo 3:1, keď sa uvoľnil Štepanovský a Halenár upravil na konečných 3:1.

FK Senica - MFK Košice 2:2

28.11.2009 17:30

Góly: 26. Milan Pavlovič, 34. Juraj Piroška (pen.) - 72. Ján Novák, 74. Patrik Kaminský

Domáca Senica nedokázala vyhrať nad Košicami, ktoré v poslednej dobe nemali dobrú formu. Zápas sa nakoniec skončil nerozhodne 2:2.

V úvode stretnutia sa hosťujúci Novák pokúsil o strelu z diaľky, ale mieril tesne vedľa. O štyri minúty neskôr si domáci vypracovali peknú akciu, ale Tesákov center nezúžitkoval Faldyna. V 16. minúte sa Piroskovi podarilo preniknúť cez deravú obranu hostí, ale trafil len bočnú sieť. V 26. minúte prišiel prvý gólový moment, keď po Piroskovom priamom kope tečom skóroval Pavlovič - 1:0. Hostia mohli odpovedať v 31. minúte, ale Cicmanovu nebezpečnú hlavičku Kamesch s námahou vyrazil na roh. O tri minúty neskôr sa domáci Bajan dostal cez hosťujúcu obranu, hosťujúci Školník ho v poslednej chvíli nedovolene zastavil a rozhodca nariadil pokutový kop. Následnú penaltu s prehľadom premenil Piroska - 2:0 V 36. minúte si Košice vypracovali peknú akciu, ale na Novákov center nedotiahol Škutka. Tesne pred záverom prvého dejstva mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale po Tesákovom centri nepresne strieľal Faldyna. Stav sa už do konca polčasu nezmenil.

V druhom polčase sa domáci uspokojili s vedením, zbytočne sa stiahli dozadu. V 65. minúte sa po Tesákovej strele zapotil Stefanovič, ktorý s námahou vyrážal strelu Tesáka na roh. V 72. minúte prišiel šok v podaní hostí, po centri Velického sa po chybe Pavloviča presadil kanonier Ján Novák - 2:1. Domáci mohli okamžite odpovedať, ale Piroska mieril tesne nad. V 74. minúte sa Košiciam podarilo vyrovnať, po priamom kope Kuzmu skóroval osamotený Kamisnký - 2:2. Domáci sa od tejto chvíle prebrali, v 80. minúte mohol rozhodnúť Števko, ale proti Stefanovičovi neuspel. Senica tak svojich fanúšikov nepotešila a v premiére pod umelým osvetlením remizovali s poslednými Košiciami 2:2.

MŠK Žilina - MFK Petržalka 2:0

Góly: 21. Ondřej Šourek, 79. Ivan Lietava

Žilina v sobotu potvrdila úlohu favorita a trápiacu sa Petržalku porazili 2:0. "Šošoni" mali v zápase prevahu, čo naznačil aj výsledok. Žilina tak prezimuje na prvej priečke.

V úvode to bola vyrovnaná hra z oboch strán. Nebezpečné brejky hostí končili v spoľahlivej obrane Žiliny. V 21. minúte sa po Kobylíkovom centri presadil stopér Šourek - 1:0. O šesť minút neskôr mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Oravcovu strelu vyrazil Jenčo. V 29. minúte sa stala kuriózna situácia, po napadnutí Angeloviča Tomčákom sa druhý menovaný hráč predčasne porúčal pod sprchy. Oslabení hostia sa aj napriek vylúčeniu snažili hrať smerom dopredu. V 40. minúte Oravec z diaľky "vyprášil" rukavice hosťujúceho brankára Jenča. DO konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

V úvode druhého polčasu to bola opäť vyrovnaná hra. V 53. minúte Pečalka pekne nahral na Oravca, bývalý kanonier Petržalky Oravec však trafil len bočnú sieť. O šesť minút neskôr pohrozili hostia, po dobre zahratom rohovom kope sa takmer presadil Hodek. V 64. minúte sa hosťujúci Majtán pokúsil prekvapiť brankára Dúbravku, ale v koncovke neuspel. V 67. minúte zahrával Patrik Mráz priamy kop, jeho strela bola mierne tečovaná múrom hostí, ale Jenčo si dal pozor. Hostia chceli vyrovnať, viackrát pohrozili brejkami, v ktorých však neuspeli. V 77. minúte sa Oravec snažil prelobovať hosťujúceho brankára Jenča, ale skórovať sa mu nepodarilo. O to isté sa o dve minúty neskôr pokúšal Lietava, ktorému oblúčik vyšiel a prekonal bezmocného Jenča - 2:0. Hostia sa snažili o strelenie čestného gólu, ale ani to sa im však nepodarilo. Žilina tak vyhrala nad Petržalkou 2:0 a zverenci Pavla Hapala budú zimovať na prvej priečke.

FC Nitra - MFK Dubnica 0:1

29.11.2009 15:00

Góly: 29. Peter Jánošík

V poslednom zápase osemnásteho kola sa zrodilo prekvapenie na úkor Nitry, ktorá prehrala doma s predposlednou Dubnicou 0:1.

Boli to domáci, ktorí sa mohli ako prví tešiť z vedúceho gólu, keď strieľal Valenta, ale jeho pokusu chýbala presnosť. Po štvrťhodine hry prihral pekne Rák Bozsorádovi, a jeho strela opečiatkovala žrď Dubnickej brány. Dubničania dali o sebe vedieť po polhodine hry, a okamžite sa aj menilo skóre. Porázik našiel peknou prihrávkou Jánošíka, a ten poslal loptu do prvého horného rohu - 0:1. V posledných minútach prvého polčasu sa snažila Nitra vyrovnať, no jej akcie s prehľadom zastavovala dubnická obrana.

Po zmene strán hrala Nitra oveľa aktívnejšie so snahou zvrátiť nepriaznivý vývoj zápasu. V 49. minúte zahral dobre priamy kop Rák, k dorážke sa dostal Štetina, ale nedokázal poslať loptu do siete. V 56. minúte zastavilo v poslednej chvíľu obrana Nitry útok dvojice Porázik Filo. Hostia zahrávali štandartku v 69. minúte, lopta sa dostala k Vavríkovi, ale ten na 0:2 nezvýšil. V 75. minúte nevyužil svoju šancu ani T. Zápotoka. V nadstavenom čase sa Nitra zúfalo snažila streliť gól, ale ani jedna zo šancí gól nepriniesla.