3 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava - Tatran Prešov 3:1

Bratislavský Slovan uspel v domácom zápase s Prešovom po výsledku 3:1.

Hostia z Prešova začali v Bratislave lepšie, keď už v úvode stretnutia nastrelil ex -Slovanista Ižvolt žrď Putnockého brány. O pár okamihov dobre zakročil opäť Putnocký po nebezpečnom rohovom kope Pápaja. Po štvrťhodine hry sa zapotil aj Diviš, keď si poradil so Sylvestreho únikom. V 28. minúte sa zrodila pekná akcia, keď sa po prihrávke Bagayoka skúšal presadiť akrobaticky Štepanovský, no jeho pokus skončil v strede brány. Diviš bol pozorný aj pri dobrej strele Božiča. Pred prestávkou sa dostal po akcií Halenára s Grendlom k strele Bagayoko, no jeho projektil netrafil priestor brány. V nadstavenom čase prvého polčasu strieľal hosťujúci Josl z dobrých dvadsiatich metrov, a Putnocký chytil loptu až na dvakrát.

Po zmene strán začali belasí tlakom, ktorý zúžitkoval po presne načasovanej prihrávke Obžeru Masaryk - 1:0. v 57. minúte sa už už dostával k zakončeniu Jurčo, ale Putnocký so Salátom mu dokázali zobrať včas loptu. Približne o desať minút neskôr zachraňoval podobne štepanovský, ale tento krát pred Gulbom. V 80. minúte bol v šestnástke faulovaný Grendel, loptu na biely bod si postavil Pavol Masaryk, a zvýšil na 2:0 pre Slovan. O pár minút strieľal Breznaník tesne vedľa brány. V 84. minúte vystrelil z diaľky Jurčo a strele zapadla tesne do pravého dolného rohu - 2:1. O minútu však už bolo 3:1, keď sa uvoľnil Štepanovský a Halenár upravil na konečných 3:1.

Autor: Tomáš Lederer