28.11.2009 17:30 CET
2 : 2
(2:0)

FK Senica - MFK Košice 2:2

Domáca Senica nedokázala vyhrať nad Košicami, ktoré v poslednej dobe nemali dobrú formu. Zápas sa nakoniec skončil nerozhodne 2:2.

V úvode stretnutia sa hosťujúci Novák pokúsil o strelu z diaľky, ale mieril tesne vedľa. O štyri minúty neskôr si domáci vypracovali peknú akciu, ale Tesákov center nezúžitkoval Faldyna. V 16. minúte sa Piroskovi podarilo preniknúť cez deravú obranu hostí, ale trafil len bočnú sieť. V 26. minúte prišiel prvý gólový moment, keď po Piroskovom priamom kope tečom skóroval Pavlovič - 1:0. Hostia mohli odpovedať v 31. minúte, ale Cicmanovu nebezpečnú hlavičku Kamesch s námahou vyrazil na roh. O tri minúty neskôr sa domáci Bajan dostal cez hosťujúcu obranu, hosťujúci Školník ho v poslednej chvíli nedovolene zastavil a rozhodca nariadil pokutový kop. Následnú penaltu s prehľadom premenil Piroska - 2:0 V 36. minúte si Košice vypracovali peknú akciu, ale na Novákov center nedotiahol Škutka. Tesne pred záverom prvého dejstva mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale po Tesákovom centri nepresne strieľal Faldyna. Stav sa už do konca polčasu nezmenil.

V druhom polčase sa domáci uspokojili s vedením, zbytočne sa stiahli dozadu. V 65. minúte sa po Tesákovej strele zapotil Stefanovič, ktorý s námahou vyrážal strelu Tesáka na roh. V 72. minúte prišiel šok v podaní hostí, po centri Velického sa po chybe Pavloviča presadil kanonier Ján Novák - 2:1. Domáci mohli okamžite odpovedať, ale Piroska mieril tesne nad. V 74. minúte sa Košiciam podarilo vyrovnať, po priamom kope Kuzmu skóroval osamotený Kamisnký - 2:2. Domáci sa od tejto chvíle prebrali, v 80. minúte mohol rozhodnúť Števko, ale proti Stefanovičovi neuspel. Senica tak svojich fanúšikov nepotešila a v premiére pod umelým osvetlením remizovali s poslednými Košiciami 2:2.

Autor: Filip Kubaliak