30.09.2011, 18:56, aktualizováno 02.10.2011, 19:23
Žilina prohrála v Dunajské Stredě a přepustila první místo Trnavě, která už v pátek uspěla v Nitře. Za ní se po výhře v Prešově zařadil Slovan. V prvním sobotním utkání Senica v závěru rozhodla o výhře v Košicích, doma naplno bodovaly Zlaté Moravce a Ružomberok.

Tatran Prešov - Slovan Bratislava 0:1

02.10.2011 17:30

Góly: 61. Marko Milinković

Posledné stretnutie prvej tretiny Corgoň ligy nedopadlo pre Prešov dobre, ako už býva zvykom, doma opäť nebodoval naplno, dokonca ani neskóroval a je na poslednom mieste. Jednu z mála možností totiž využil súper z Bratislavy a výsledok potom už ubránil.

Nebola to ale žiadna futbalová krása, od prvých minút sa len bojovalo v strede ihriska a nič vážne sa nedialo. Prvá strela prišla od predsa len aktívnejšieho Tatrana v 18. minúte, do napriahol z diaľky kapitán Petráš. Hroššo si poradil. Neskôr ho z ľavej strany chcel napodobniť Pribula, no chýbala razancia. Po polhodine hry odmietol využiť šancu Bernardo, ale hlavne preto, že ho tam križoval Dosoudil. V 33. minúte pekne vystrelil Coimbra, no chcelo to tlačiť loptu dole a nie nad bránu. Následne ani Katona nedal svojej strele takú razanciu, aby sa musel Hroššo nejak zvlášť obracať.

Druhé dejstvo bolo v jasnej réžii Tatranu. Aspoň na jeho začiatku. Po slede rohových kopov diváci aj hráči už dvíhali ruky nad hlavu, lenže gól do siete kvôli výbornému Hroššovi neprepasírovali. Najprv sa po rohu oprel do lopty Piter-Bučko, ale brankár zázračne vyrazil, neskôr podobne, opäť z rohu nedal ani Bernardo. Boli to naozaj veľké šance, ale Prešovu druhý gól súdený na domácej tráve nebol. Ani po hodine hry, keď prenikal Adam, ale trafil vedľa.

Slovan toho veľa neukázal, no napriek tomu sa radoval. Zrazu bol vpredu Bagayoko, jeho center prepadol až na zadnú žrď, kde číhal Milinkovič a odkrytú bránu musel trafiť, kde Diviš nestihol vykryť priestor - 0:1. To Tatran zosadilo z koňa a príležitosti na vyrovnanie už boli sporadické. Jednu ale mal Žúrek, v 81. minúte ale opäť narazil na výborného Hrošša. V závere neuspel v brejku Šebo ani Štepanovský a tak sa stav už nemenil. Slovan vydrel tri body a je druhý. Naopak, Šarišania sa ocitli na poslednom mieste.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:1

01.10.2011 19:30

Góly: 73. Dzon Delarge, 80. Dzon Delarge - 55. Tomáš Majtán

V dohrávke sobotných zápasov 11. kola Corgoň ligy sa zrodilo veľké prekvapenie, Dunajská Streda dokázala poraziť MŠK Žilinu 2:1, pričom dokonca prehrávala. V tabuľke to teda znamená, že posledný je momentálne Prešov, šošoni nechali Trnavu na vedúcej pozícii.

Vo 4. minúte ako prvý zakončoval Deza, ale Kováč nemal problém jeho strelu kryť. Potom sa dostal do prvej šance Delarge, ale obrana hostí zakročila dobre. Na druhej strane nezakončil po centri Dezu Barčík. V 13. minúte vystrelil Pečovský po individuálnej akcii, proti bol Kováč, ktorý tentokrát vyrazil na roh. Po centri pálil Pich mimo žrde. Po polhodine hry bol sám pred Krnáčom Matúš, no hlavičkoval nad. Neskôr sa k narážačke dostala dvojica Pečovský - Majtán, lenže brankár DAC opäť vychytal hosťujúceho hráča, bývalý hráč Banskej Bystrice bol tým nešťastníkom, ktorému sa nepodarilo vsietiť gól. V závere ešte mal prácu po akcii Delargea na druhej strane Krnáč. Stav po prvom polčase bol tak bezgólový.

Ten druhý začal aktivitou Žiliny a vyplatilo sa. V 55. minúte sa Maboukov center dostal cez Picha až k Majtánovi a ten nemal problém zblízka otvoriť skóre - 0:1. O dve minúty ale mohlo byť vyrovnané. Hílka však vychytal výborný Krnáč. Po hodine hry chýbala razancia pri hlavičke Čoriča, ale DAC začal vystrkovať rožky čoraz viac. V 74. minúte už bolo vyrovnané. Po nakopávanom centri sa hráč DAC ešte lopty dotkol a vysunul možno do ofsajdovej pozície Delarge. Ten nikým nekrytý naznačil strelu a zároveň aj prekonal Krnáča - 1:1. To Žilinu zosadilo z koňa a pykala onedlho opäť. Z ľavej strany sa individuálne presadil Delarge a rozhodol. Štrba na rýchlonohého útočníka nestačil a tak mu on aj ďalší hráči nechali voľný priestor, čo využil prudkou strelou pd brvno, kde brankár zasiahnuť mohol ťažko - 2:1. Šokujúci obrat za pár minút tak bol dokonaný. V závere už šošonom nepomohol ani Ceesay, či platonické nakopávané lopty. Po peknej sérii a nádejnom 1. mieste v tabuľke prichádza ďalšia sprcha, DAC porazil ďalšieho favorita na zisk titulu a odlepil sa z dna tabuľky.

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:0

01.10.2011 17:30

Góly: 16. Martin Babic, 29. Jakub Paur, 82. Pavol Majerník

Zlaté Moravce si poradili s tohtoročným nováčikom súťaže AS Trenčín rozdielom triedy. Zápas mal ViOn pevne v rukách, o čom svedčí aj konečný výsledok 3:0.

Domáci sa ujali vedenia tesne po štvrťhodine hry v podstate z prvej vážnejšej akcie stretnutia, keď sa po peknej akcii presadil Babic - 1:0. V 29. minúte sa domáci futbalisti opäť radovali: Po prihrávke Hrušku sa rútil na Volešáka Jakub Paur a pekným lobom prekonal skúseného brankára Trenčína - 2:0. Domáci po druhom góle ožili a naďalej žiarili aktivitou. V závere druhého polčasu ešte pohrozil hosťujúci Peltier, ten však nedokázal zblízka prekonať brankára Kuciaka. V prvom polčase sa teda odohral pekný duel, ktorý mali pevne v rukách domáci futbalisti, keďže vyhrávali 2:0.

V 48. minúte chyboval obranca ViOn-u Patrik Pavlenda, loptu mu vzial Báez, ten do dobrej pozície vysunul Depetrisa, toho však zastavilo postavenie mimo hry. Tesne po hodine hry pekne strieľal Peltier, ale Kuciak si s jeho pokusom poradil. V 67. minúte strieľal domáci Babic, minul však bránu Volešáka. O tri minúty domáci rýchlo rozohrali priamy kop, k lopte sa dostal Orávik, ten však napálil loptu len do bočnej siete. V priebehu 77. minúty si brankár Zlatých Moraviec Martin Kuciak poradil hneď s dvomi strelami, keď kryl pokusy Báeza a Holúbeka. V 80. minúte vystrelil Peltier, minul však tentokrát svätyňu Kuciaka. O dve minúty neskôr domáci vyhrávali už rozdielom triedy, keď sa po priamom kope presadil hlavou stopér Majerník - 3:0. Hostia sa snažili v závere aspoň o čestný gól, to sa im však nepodarilo a ViOn tak vyhral presvedčivo 3:0 nad Trenčínom.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:0

Góly: 25. Anton Sloboda, 54. Peter Hoferica

V 11. kole sa na Liptove odohralo stredoslovenské derby medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou. Ružomberok je pod taktovkou nového trénera mimoriadne úspešný, Aleš Krěček vyhral aj svoj druhý duel na lavičke MFK, keďže porazil Banskú Bystricu 2:0.

Prvá vážnejšia akcia zápasu sa vyskytla v 11. minúte, kedy si na center nabehol Masaryk, ten však loptu nezasiahol a prebral ju nakoniec Ďubek, ktorý následne mieril nad. V 17. minúte na druhej strane zahrával priamy kop Bažík, ktorý našiel hlavu Kupčíka, ten však v dobrej pozícii zakončil nad. O šesť minút vystrelil domáci Vavrík, tesne však prestrelil bránu Belica. O minútu sa dostal Ružomberok do vedenia, keď sa po dobrej akcii presadil Anton Sloboda - 1:0. Tesne po polhodine hry Belic vyrazil strelu Skaláka len pred seba, ešte sa o zakončenie pokúšal Hoferica, na loptu však nedočiahol. V 34. minúte sa Sloboda ocitol pred Belicom, ale tentokrát proti nemu neuspel. O tri minúty na druhej strane nevyužil šancu Jakubko, keď mieril vedľa brány Hrdličku. O necelú minútu pekne zakončil Ďubek, skúsený brankár Dukly však jeho pokus zneškodnil. V závere polčasu sa ešte hostia natlačili pred bránu Hrdličku, ale z mierneho tlaku nič nevyťažili. Po prvom polčase viedli domáci zaslúžene 1:0.

V 54. minúte zvýšili domáci svoje vedenie, keď loptu napokon dorazil do siete Peter Hoferica - 2:0. O tri minúty pohrozil kanonier Masaryk, Belic vyrazil jeho delovku na roh. Od polovice druhého polčasu hostia mierne otvorili hru, snažili sa niečo urobiť s výsledkom, ale nepodarilo sa im to splniť. Totiž Ružomberok si ustrážil vedenie v pomere 2:0 a získava tak tri cenné body.

MFK Košice - FK Senica 0:1

01.10.2011 14:30

Góly: 89. Jan Kalabiška

V 11. kole Corgoň ligy Košice privítali na domácej pôde Senicu. Východniarom sa nepodarilo v zápase bodovať, keďže hosťujúci Ján Kalabiška gólom do prázdnej brány v 89. minúte rozhodol osud stretnutia v prospech Záhorákov.

V 9. minúte zahrávali domáci priamy kop, po ktorého zahratí sa dostal k lopte Pačinda a nakoniec len tesne minul bránu Boleka. O päť minút zahrávali Košičania 4. rohový kop, po ktorom nevyužili hneď dve šance, najskôr neuspel Pačinda a vzápätí hlavičku Diabyho odkopol z bránkovej čiary obranca Senice Pedro Leal. V 27. minúte pohrozili opäť domáci, avšak, tentokrát po šikovnom protiútoku. Ten zakončil z hranice pokutového územia Šinglár, ale Boleka neprekonal. Do konca prvého polčasu sa u nič vážne neudialo. V prvej polovici hry mali mierne navrch Košičania, ktorí však nedokázali premeniť svoje sľubné šance. Preto skončil bezgólovou remízou.

V druhom polčase sa spočiatku dlhšie hralo bez šancí a prevažne v strede poľa. Najväčšia šanca prišla až v 72. minúte, kedy sa Diviš ocitol pred brankárom domácich Lopezom, ten si však s jeho následnou strelou dokázal poradiť. V 83. minúte hrozili opäť hostia - Ďurica vysunul striedajúceho Kalabišku, ktorý následne trafil pravú žrď Lopezovej brány. O šesť minút už sťastie domáci nemali. Totiž sa hostia dostali v závere zápasu do vedenia, keď aktívny Leal z ľavej strany nacentroval, lopta sa dostala ku Kalabiškovi a ten bez problémov zasunul loptu do prázdnej brány - 0:1. Senica sa tak dočkala prvého víťazstva na súperových ihriskách, keďže vyhrali v Čermeli 1:0.

FC Nitra - Spartak Trnava 1:3

30.09.2011 17:00

Góly: 76. Sibusiso N'Tuli - 6. Roman Procházka, 55. Koro Koné, 89. Martin Vyskočil

Predohrávka v Nitre dopadla v prospech domácich zle, potvrdili slabšiu formu na svojom trávniku aj tentokrát. Podľahli Spartaku Trnava 1:3 a to znamená, že lídrom tabuľky bude minimálne do zajtrajška práve tím trénera Hoftycha.

Nitra začala aktívne, v 3. minúte musel Raška dávať pozor pri Šimončičovej strele z diaľky. Lenže o tri minúty sa skóre menilo na opačnej strane. Procházka napálil z veľkej vzdialenosti a rozvlnil sieť - 0:1. V 14. minúte mohol pridať druhý gól Koné, no nemal také šťastie, aby zvýšil svojou šancou vedenie svojho tímu. Na druhej strane sa po priamom kope mohol presadiť Rák, ale trafi len hráča Trnavy. Po polhodine hry prestrelil Chudého svätyňu Koné. V závere polčasu ešte Karhan našiel Procházku, ael ten druhý gól nepridal, trafil iba bočnú sieť.

Podobne ako prvý polčas začal aj ten druhý. Domáci sa opäť chceli vytiahnuť a zaskočiť súpera, no stal sa opak. Koné predstavil svoje najväčšie zbrane v útoku a Chudý inkasoval z vnútra vápna druhýkrát - 0:2. Po hodine hry mohol zvýšiť Karhan, ale z prvej mieril nad brvno. V 70. minúte N'Tuli tesne minul žrď. Na opačnej strane zase svoju šancu nedal Koné. V dobrej pozícii ale opäť prestrelil. A tak sa konečne presadila Nitra. Hodúr našiel N'Tuliho a ten dôrazným spôsobom znížil na 1:2. Hneď na to mohol vyrovnať Gajdoš, ale zblízka netrafil bránu. Domáci cítili šancu aspoň na jeden bod, v ďalšej možnosti bol Rák, ale netrafil loptu dobre a tak šla nad. Neskôr bol vylúčený P. Čarnota a menilo sa skóre. Lenže paradoxne, gól padol do siete Nitry. Cypris našiel Vyskočila a ten pohodlne sám pred brankárom rozhodol 1:3. Trnava je tak prvá, Nitra ostáva na 6. mieste.