02.10.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

Hroššo podržal svoj tím, aj preto je Prešov posledný

Posledné stretnutie prvej tretiny Corgoň ligy nedopadlo pre Prešov dobre, ako už býva zvykom, doma opäť nebodoval naplno, dokonca ani neskóroval a je na poslednom mieste. Jednu z mála možností totiž využil súper z Bratislavy a výsledok potom už ubránil.

Nebola to ale žiadna futbalová krása, od prvých minút sa len bojovalo v strede ihriska a nič vážne sa nedialo. Prvá strela prišla od predsa len aktívnejšieho Tatrana v 18. minúte, do napriahol z diaľky kapitán Petráš. Hroššo si poradil. Neskôr ho z ľavej strany chcel napodobniť Pribula, no chýbala razancia. Po polhodine hry odmietol využiť šancu Bernardo, ale hlavne preto, že ho tam križoval Dosoudil. V 33. minúte pekne vystrelil Coimbra, no chcelo to tlačiť loptu dole a nie nad bránu. Následne ani Katona nedal svojej strele takú razanciu, aby sa musel Hroššo nejak zvlášť obracať.

Druhé dejstvo bolo v jasnej réžii Tatranu. Aspoň na jeho začiatku. Po slede rohových kopov diváci aj hráči už dvíhali ruky nad hlavu, lenže gól do siete kvôli výbornému Hroššovi neprepasírovali. Najprv sa po rohu oprel do lopty Piter-Bučko, ale brankár zázračne vyrazil, neskôr podobne, opäť z rohu nedal ani Bernardo. Boli to naozaj veľké šance, ale Prešovu druhý gól súdený na domácej tráve nebol. Ani po hodine hry, keď prenikal Adam, ale trafil vedľa.

Slovan toho veľa neukázal, no napriek tomu sa radoval. Zrazu bol vpredu Bagayoko, jeho center prepadol až na zadnú žrď, kde číhal Milinkovič a odkrytú bránu musel trafiť, kde Diviš nestihol vykryť priestor - 0:1. To Tatran zosadilo z koňa a príležitosti na vyrovnanie už boli sporadické. Jednu ale mal Žúrek, v 81. minúte ale opäť narazil na výborného Hrošša. V závere neuspel v brejku Šebo ani Štepanovský a tak sa stav už nemenil. Slovan vydrel tri body a je druhý. Naopak, Šarišania sa ocitli na poslednom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko