01.10.2011 19:30 CET
2 : 1
(0:0)

DAC porazil po Slovane aj Žilinu a odlepil sa z dna tabuľky

V dohrávke sobotných zápasov 11. kola Corgoň ligy sa zrodilo veľké prekvapenie, Dunajská Streda dokázala poraziť MŠK Žilinu 2:1, pričom dokonca prehrávala. V tabuľke to teda znamená, že posledný je momentálne Prešov, šošoni nechali Trnavu na vedúcej pozícii.

Vo 4. minúte ako prvý zakončoval Deza, ale Kováč nemal problém jeho strelu kryť. Potom sa dostal do prvej šance Delarge, ale obrana hostí zakročila dobre. Na druhej strane nezakončil po centri Dezu Barčík. V 13. minúte vystrelil Pečovský po individuálnej akcii, proti bol Kováč, ktorý tentokrát vyrazil na roh. Po centri pálil Pich mimo žrde. Po polhodine hry bol sám pred Krnáčom Matúš, no hlavičkoval nad. Neskôr sa k narážačke dostala dvojica Pečovský - Majtán, lenže brankár DAC opäť vychytal hosťujúceho hráča, bývalý hráč Banskej Bystrice bol tým nešťastníkom, ktorému sa nepodarilo vsietiť gól. V závere ešte mal prácu po akcii Delargea na druhej strane Krnáč. Stav po prvom polčase bol tak bezgólový.

Ten druhý začal aktivitou Žiliny a vyplatilo sa. V 55. minúte sa Maboukov center dostal cez Picha až k Majtánovi a ten nemal problém zblízka otvoriť skóre - 0:1. O dve minúty ale mohlo byť vyrovnané. Hílka však vychytal výborný Krnáč. Po hodine hry chýbala razancia pri hlavičke Čoriča, ale DAC začal vystrkovať rožky čoraz viac. V 74. minúte už bolo vyrovnané. Po nakopávanom centri sa hráč DAC ešte lopty dotkol a vysunul možno do ofsajdovej pozície Delarge. Ten nikým nekrytý naznačil strelu a zároveň aj prekonal Krnáča - 1:1. To Žilinu zosadilo z koňa a pykala onedlho opäť. Z ľavej strany sa individuálne presadil Delarge a rozhodol. Štrba na rýchlonohého útočníka nestačil a tak mu on aj ďalší hráči nechali voľný priestor, čo využil prudkou strelou pd brvno, kde brankár zasiahnuť mohol ťažko - 2:1. Šokujúci obrat za pár minút tak bol dokonaný. V závere už šošonom nepomohol ani Ceesay, či platonické nakopávané lopty. Po peknej sérii a nádejnom 1. mieste v tabuľke prichádza ďalšia sprcha, DAC porazil ďalšieho favorita na zisk titulu a odlepil sa z dna tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko