Egypt přestřílel Kamerun 4:2

V souboji favoritů skupiny C přehrál Egypt hlavně díky výbornému prvnímu poločasu Kamerun 4:2. Třígólový náskok Egypťanů zařídili do půle proměněnou penaltou Rabou a dvěma trefami Zidan. Za Kamerun stačil ve druhé půli pouze dvakrát snížit Eto'o, na druhé straně se ještě jednou trefil Rabou.

APN preview: Jihoafrická republika - Angola

Úvodní kolo skupiny D svede proti sobě Jižní Afriku s Angolou. Oba týmy berou ze vzájemného střetnutí pouze výhru, remíza by byla pro ně velkým zklamáním a hlavně ztrátou do dalších bojů v nabité skupině.

APN preview: Tunisko - Senegal

Pro Senegal turnaj odstartuje zápasem s Tuniskem. Oba týmy mají vysoké ambice, přestože nepatří k hlavním favoritům mistrovství. Ke své smůle mají ve skupině další dva silné týmy - JAR a Angolu.

Nezkušený Súdán na úvod prověří Zambie

Jedním z nejméně, alespoň dle jména soupeřů, atraktivních zápasů celého turnaje bude souboj Súdánu se Zambií. Oba týmy ve skupině čekají ještě Egypt a Kamerun a v úterý tak půjde spíše o teoretickou šanci na postup. Tu bude mít případný vítěz, šance poraženého na účast v elitní osmičce se rapidně sníží.

Kanoute zajistil Mali výhru nad Beninem

Až nečekaně hodně se Mali nadřelo výhru proti outsiderovi z Beninu. Tříbodový zisk favoritovi zajistila jeho největší hvězda - Frederic Kanoute.

APN preview: Egypt - Kamerun

Na Egypt, coby obhájce titulu, čeká na úvod velmi těžký soupeř. Hráči ze země pyramid totiž poměří své síly s favorizovaným Kamerunem. "Nezkrotni lvi" však nejsou favority jen tohoto střetnutí. Jejich jméno totiž častokrát figuruje ve společnosti například Ghany nebo Pobřeží slonoviny na celkový triumf.

Nigérie na Slony nestačila

Ten, kdo očekával v dnešním zápase plno gólových šancí a branek, musel být především v prvním poločase značně zklamán. Dva týmy s největšími ofenzivními hvězdami toho totiž v útoku moc nepředvedly. Jediný gól utkání vstřelilo Pobřeží slonoviny, a proto nakonec zaslouženě vyhrálo 1:0.

Alloudi hattrickem zlikvidoval Namibii

Hned v prvním utkání proti Maroku potvrdila Namibie zvěsti, že je na turnaji pouze do počtu. Svěřencům francouzského kouče Herniho Michela totiž stačilo úvodních pět minut, aby dvěma rychlými brankami v podstatě rozhodli o vítězi. "Stateční bojovníci" nakonec inkasovali ještě třikrát a z Ohene Djan stadiónu si odvezli debakl 1:5.

APN preview: Mali - Benin

Mali začne svou čtvrtou kapitolu na africkém šampionátu psát proti Beninu a bude favoritem - při předchozích třech účastech na turnaji se totiž jeho fotbalisté vždy prokousali do semifinále.

APN preview: Nigérie - Pobřeží slonoviny

Třetí zápas již šestadvacátého ročníku Afrického poháru národů divákům nabídne nesmírně zajímavý a atraktivní duel. Po domácí Ghaně se v něm totiž představí další velcí favorité na zisk trofeje – Pobřeží slonoviny a Nigérie.

APN preview: Namibie - Maroko

Maroko, po Ghaně považováno za druhého favorita na postup ze skupiny A, sehraje dnes svůj úvodní zápas proti Namibii. Ta je naopak společně s Beninem pasována do role největšího outsidera celého turnaje.

Ghana na úvod překvapení nedovolila

Úvodní utkání Afrického poháru národů bylo plně v režii domácí Ghany. Jenže hostitelé si v zakončení počínali dlouho příliš velkoryse, o výhře nad Guineou 2:1 rozhodl až v poslední minutě Muntari.

Africký šampionát otevře duel Ghana - Guinea

Přesně v 18:00 hodin středoevropského času vypukne africký šampionát. V zahajovacím utkání se v Accře představí fotbalisté Ghany a Guineje. Navíc první jmenovaný tým, který turnaj ve své zemi pořádá, je považován za největšího adepta na titul. Naplní očekávání?

Ghana chce doma po 26 letech opět získat africký titul

Na tři týdny se Ghana promění v dějiště pestrobarevného fotbalového karnevalu. V hlavním městě Akkře v neděli odstartuje 26. ročník afrického šampionátu a předloňský přemožitel české reprezentace z mistrovství světa v Německu touží využít domácího prostředí k zisku prvního titulu od roku 1982.