13.04.2016 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:1

V odvetnom zápase semifinále Slovnaft Cupu zvíťazil Trenčín na pôde Ružomberka 1:0 a potvrdil suverénny postup do finále.

Už vo štvrtej minúte Kotora zoči-voči gólmanovi hostí namieril vedľa brány. V 19. minúte Hajdúch vyrazil Gubovu strelu. V 26. minúte na Zošákov center z priameho kopu vyskočil Rosa a odhlavičkoval na opačnú stranu brány, kde jeho spoluhráč nezasiahol loptu. V 29. minúte Kalu strieľal do stredu brány. V tej istej minúte Guba vyslal krížnu strelu tesne vedľa. V 33. minúte potiahol útok Bero a našiel Gubu, ktorého strelu vyrazil Hajdúch na roh. V 39. minúte sa Gerát ocitol sám pred brankárom, ale napálil iba do neho. Lopta napriek tomu smerovala medzi tri žrde, odkiaľ ju vyhlavičkoval obranca. Následne sa neujali ani dorážky ďalších Ružomberčanov. V nadstavenom čase prvého dejstva Guba trafil vo veľkej šanci žrď.

Dve minúty po obrátke Gerát preloboval vybehnutého brankára, no lopta si cestu do brány nenašla. V 53. minúte hlavičkoval tesne vedľa Rosa. V 62. minúte Hajdúch chytil strelu Opatovského. V 78. minúte Guba obišiel brankára a posielal loptu do prázdnej brány. V sklze sa ju ešte snažil vykopnúť Maslo, ale nepodarilo sa mu to - 1:0 pre hostí. V 80. minúte mohol skóre zvýšiť Bala. Vo veľkej šanci však prehlavičkoval bránu. Dve minúty pred koncom sa o zápis do streleckej listiny pokúšal domáci Lačný, keď išiel sám na bránu. Chovan jeho strelu vyrazil.

Trenčín zvíťazil aj v odvete semifinále Slovnaft Cupu na pôde Ružomberka 1:0 a po Slovane je druhým finalistom ligového pohára. Celkové skóre dvojzápasu medzi AS a MŠK je 6:1 v prospech Považanov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu