1 : 0
6:5 pen.
(0:0, bez prodloužení)

FK Senica - DAC Dunajská Streda 1:0, penalty 6:5

V odvetnom zápase druhého semifinále Slovnaft cupu zmazala Senica jednogólové manko Dunajskej Stredy z prvého zápasu a o svojom postupe do finále Slovenského pohára rozhodla na strely zo značky pokutového kopu 6:5.

V 5. minúte strieľal vysoko nad Majtán. V 14. minúte napálil do klbka tiel Szarka. O minútu Horváth minul z priameho kopu bránu. V 23. minúte Kwin vysunul Štepanovského, ale či ten strieľal alebo prihrával, určí až súdny znalec. V 30. minúte Brašeň zachytil prihrávku chybujúcich obrancov a rovno vypálil. Trafil Pavlíka, čo zmenu skóre neprinieslo. Dobrú prihrávku dostal potom Dolný, ale ten zakopol o protihráča.

V 38. minúte pred zakončujúcim Kwinom zasiahol gólman Šulla. Tri minúty pred koncom polčasu Hlohovský nabil Majtánovi, a ten poslal loptu do náručia Polačeka. V 44. minúte Pillár v šestnástke našiel Dolného, ale ten sa potom hneval sám na seba, pretože si so spracovaním prihrávky neporadil. Polčas skončil bez gólov, keď bodku za jeho priebehom dal Kóňa krížnou strelou cez šestnástkou v smere do vzdialenejšieho vinkľa. Minul.

V 49. minúte musel Polaček vyrážať Kalabiškovu strelu zo šestnástky. Nasledovala nepresná strela na prázdnu bránu, ktoré ešte istil hráč Dunajskej Stredy. V 51. minúte bol pre našťastie pre DAC pri lopte skôr Polaček ako nabiehajúci si Dolný. V dobrej pozícii po rohu hlavičkoval v 59. minúte Kóňa mimo. V 62. minúte hlavička Dolného po mäkkom Majtánovom centri išla nad. V 66. minúte prišla lopta po rohu ku kapitánovi Kóňovi a ten zrovnal stratu Senice z prvého zápasu - 1:0. V 74. minúte musel Polaček vybehnúť, aby zabránil sólu Kalabišku a zložil domáceho hráča. Z fleku videl červenú kartu. Keďže v nadstavenom čase nebol úspešný ani Pavlík, kopali sa pokutové kopy.

Oba celky si držali stopercentnú úspešnosť až do štvrtej série, keď na dunajskostredskej strane nepremenil Michalík. Hlohovský však ešte nerozhodol. O postupujúcom rozhodol pokus Kóňu, keď jeho náprotivok Turňa po ňom už nedal. Druhým finalistom Slovnaft cupu v ročníku 2014/2015 sa stal tím FK Senice.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk