Berkovec - Mikula, Deli, Bílek, Bořil - Bazal (46. Železník), Piták (83. Vavrouš), Hušbauer, Zmrhal - M. Vukadinovič, Mešanovič (80. Kuchta). Trenér: Uhrin ml.

48. Žídek, 84. Swiech - 45. Fantiš, 50. Bartolomeu z pen., 83. Jordan.
Sestava Zlína:
I. poločas:
Holý - Malý, Hájek, Janíček, Matejov - Kopečný, Masař, Višněvský, Koreš - Poznar, Fantiš.
II. poločas: Dostál - Pazdera, Jugas, Bačo, Hubáček - Bartolomeu, Holík, Motal, Benčík, Vukadinovič - Jordan. Trenér: B. Páník.

ČTK
09.01.201613:39

Bohemians 1905 - Táborsko 2:1

PŘÁTELSKY: Bohemians Praha 1905 - MAS Táborsko 2:1 (2:1).
Branky:
21. Mosquera, 34. Acosta - 11. Džafič.
Sestava Bohemians:
I. poločas:
Dočekal - Prošek, Krch, Gajič, Švec - Hradecký - Acosta, Blecha, Jirásek, Mosquera - Mikuš.
II. poločas: Fryšták - Čögley, Šmíd, Gajič, Hašek - Jindřišek - Prošek, Čížek, Lulič, Bartek - Akulinin. Trenér: Pivarník.

ČTK
08.01.201611:45

TL: Pardubice - Mladá Boleslav 0:6

Skupina B (Mladá Boleslav):
FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 0:6 (0:3).
Branky:
27. z pen. a 43. Skalák, 70. a 78. Takács, 31. Baroš, 79. Kozma.
Sestava M. Boleslavi: I. poločas: Šeda - Pauschek, Křapka, Polom, Fleišman - Ščuk, Malpon - Skalák, Magera, Přikryl - Baroš.
II. poločas: Diviš - Pauschek, Křapka, Čmovš, Mendy - Skácel, Takács - Albina, Ladra, Houžvička - Ķozma. Trenér: K. Jarolím.

ČTK
07.12.201512:14

Kula povede Třinec i ve zbytku sezony

Trenérem druholigových fotbalistů Třince zůstane Karel Kula. I když měl generální manažer klubu po odvolání Radima Nečase vést tým pouze v závěrečném utkání podzimu, vedení třineckého fotbalu ho dnes potvrdilo ve funkci pro zbytek celé sezony. Dvaapadesátiletý bývalý reprezentant Kula se na lavičku Třince vrací už poněkolikáté. I proto, že tým má na jedenáctém místě tabulky pouze jednobodový náskok na sestupové pásmo, upustilo vedení klubu od experimentů s trenéry zvenčí a vsadilo na místního patriota a znalce poměrů.

ČTK
07.11.201519:34

Páník: Je to pro nás vítězství podzimu

Zlín po dvou měsících konečně naplno zabral a na vlastní půdě porazil Slovácko. "Nám se povedla první půle, kde jsme mohli odskočit více. Hosté první poločas přežili a stupňovali nápor, který vyústil ve stav 1:1. Musel jsem začít střídat, abychom to uběhali. Přišel Vukadinovič a ten utkání rozhodl. Jsem spokojen, obzvlášť za první poločas. Je to pro nás největší vítězství podzimu. Bylo to derby a myslím, že po dlouhých letech bylo vyprodáno. Vítězství nám dává sílu do dalších utkání a poháru. Je to pro nás obrovská motivace. Poznar má formu, gól dal, navíc přidal i přihrávku," řekl po zápase zlínský kouč Bohumil Páník.

CTK
26.10.201519:11

Výstava v ČB mapuje historii fotbalu ve městě

Na více než 30 panelech si veřejnost může především na snímcích prohlédnout historii českobudějovického fotbalu. Ten letos slaví ve městě 110. výročí. Výstava s názvem Fotbal pod Černou věží 1905 - 2015, která dnes vernisáží začala, mapuje například prvopočátky nejpopulárnějšího kolektivního sportu v Českých Budějovicích, nabídne vzpomínku na už zaniklá hřiště nebo portréty nejslavnějších hráčů, kteří na jihu působili. ČTK to řekl předseda pořádajícího spolku Jihočeská fotbalová Michal Průcha.

ČTK
22.10.201522:15

Schaffartzik si nezahraje ve čtyřech zápasech

Vyloučený Jan Schaffartzik z Opavy udeřil soupeře loktem a disciplinárka mu za to udělila trest na čtyři soutěžní zápasy. Poloviční distanc si za vražení do soupeře a následné vyloučení vysloužil ústecký Alois Hyčka a jedno utkání si nezahraje třinecký Jiří Janoščin.

ČTK
17.10.201513:12

České Budějovice zatím povedou asistenti

Za odvolaného Františka Cipra zatím do Českých Budějovic trenérská náhrada nedorazila. Do důležitého utkání na hřišti Varnsdorfu tak trápící se mužstvo povedou asistenti Pavol Švantner, David Horejš a Jiří Lerch.

fotbal.idnes.cz
14.10.201519:43

Pázler vstřelil hattrick během třinácti minut

Varnsdorf po dohrávce 7. kola s Hradcem Králové dál zůstává v druhé nejvyšší lize bez výhry na posledním místě. Na rychlý gól Zbrožka ze třetí minuty reagoval domácí Jan Pázler excelentním způsobem. Bývalý hráč Dukly Praha, Jablonce či Znojma totiž od 23. do 36. minuty skóroval hned třikrát a výrazně tak napomohl gólové přehlídce, která se zastavila na stavu 4:4. Ve výjimečném utkání FNL navíc padly dvě červené karty.

13.10.201511:17

České Budějovice odvolaly trenéra Cipra

Od druholigových Českých Budějovic byl kvůli špatným výsledkům odvolán trenér František Cipro. Dynamo, které po minulé sezoně sestoupilo z nejvyšší soutěže, je po devíti odehraných zápasech až na jedenáctém místě druhé ligy.

ČTK
10.10.201517:12

Navrátil bude oblékat dres Táborska

Obránce Jakub Navrátil odehrál první zápas za Táborsko. Bývalý dlouholetý zadák Příbrami, Plzně, Sivassporu nebo Mladé Boleslavi se vrátil do známého prostředí, neboť za Tábor odstartoval svoji profesionální kariéru.

06.09.201513:10

Béčko Olomouce poprvé bodovalo

Fotbalisté olomouckého béčka poprvé v druhé lize bodovali. Tým Varnsdorfu, který rovněž ještě nezvítězil, porazili v pátém kole vysoko 5:0, hattrickem k tomu napomohl Jakub Plšek. Obranu hostů, kteří po minulé sezoně odmítli vybojovaný postup do nejvyšší soutěže, jako první pokořil ve 24. minutě hlavou Chorý. Pak už přišly Plškovy chvíle, olomoucký střelec potřeboval na tři branky 42 minut. Domácí tým s posilami z prvoligového A-mužstva nakonec vyšperkoval první vítězství ještě jedním gólem, o který se pět minut před koncem postaral střídající Rolinc. Tři získané body katapultovaly Olomouc B na 11. místo, Varnsdorf je s dvěma remízami čtrnáctý.

ČTK
08.08.201513:55

Karviná - Varnsdorf odloženo na 26. srpen

Odložený zápas prvního kola druhé ligy mezi Karvinou a Varnsdorfem se odehraje v náhradním termínu ve středu 26. srpna od 17 hodin. Informovaly o tom internetové stránky soutěže. Utkání se mělo původně uskutečnit minulou sobotu, kvůli hromadnému onemocnění hráčů severočeského celku však bylo odloženo. Karviná poté do soutěže vstoupila páteční remízou 1:1 ve Znojmě, Varnsdorf se ve druhém kole představí v neděli doma proti Sokolovu.

ČTK
08.08.201513:13

Trenérem Vyšehradu se stal Jiří Novotný

Vyšehrad povede do konce podzimní části druhé ligy trenér Jiří Novotný. Pětačtyřicetiletý bývalý reprezentant a obránce pražské Sparty, se kterou získal rekordních 14 mistrovských titulů, se v pátek dohodl na spolupráci s majitelem klubu Jaroslavem Klímou. "Domluvili jsme se prozatím na spolupráci do konce podzimní sezony. Angažmá na Vyšehradě bude mojí první větší trenérskou zkušeností v dospělém fotbale, chci však každopádně pomoci mužstvu ke splnění vytčeného cíle, kterým je záchrana ve druhé nejvyšší soutěži," uvedl na klubovém webu Novotný.

ČTK
31.07.201513:03

Varnsdorf kvůli infekci nenastoupí v Karviné

otbalisté Varnsdorfu kvůli hromadnému infekčnímu onemocnění neodehrají sobotní zápas druhé ligy v Karviné. Utkání prvního kola Fotbalové národní ligy bylo odloženo na neurčito. Severočeský klub doložil situaci v kádru potvrzením od příslušného Orgánu ochrany veřejného zdraví, oddělení vrcholných soutěží fotbalové asociace proto rozhodlo o odložení utkání. Zápas se původně měl v Karviné hrát v sobotu od 17:00, nový termín zatím nebyl stanoven.