17.12.2011 20:45 CET
2 : 0
(0:0)

AC Milán - AC Siena 2:0

Minimálně do neděle stanul na čele ligy obhájce AC Milán, který doma porazil brankami Nocerina a Ibrahimoviče z penalty Sienu 2:0. Milán v podstatě potvrdil roli favorita a Siena svůj výkonnostní úpadek.

Káždopádně zápas se mohl vyvíjet zcela jinak, kdyby potrestal hrubou chybu Taiwa Francesco Bolzoni, Amelia a zejména Taiwo si mohli v tomto případě pořádně oddychnout. Milán následně převzal otěže zápasu, ale do konce poločasu se nedokázal střelecky prosadit, dokonce si nevytvářel příliš šancí, což bylo překvapivé. Ibrahimoviče v závěru poločasu vychytal Brkič.

Stejně jako na začátku prvního poločasu, mohla i na začátku druhé půle skórovat Siena. Amelia však zmařil chystající se šanci útočníka Calaia. Bianconeri vzdorovali milánskému obrovi až do 54. minuty, pak konečně prolomil ledy Antonio Nocerino. Přízemní rohový kop přiťukl ve vápně Robinho na Nocerina a ten překonal brankáře Brkiče - 1:0 pro AC Milán.

Přesně za deset minut po vstřelené brance Rossoneri výsledek pojistili. Uvnitř pokutového území se dostali do kontaktu brankář Brkič a Boateng, druhý jmenovaný se skácel k zemi a sudí nařídil pokutový kop. Na Zlatana Ibrahimoviče je letos, co se týče proměňování penalt, spolehnutí, nemýlil se ani tentokrát a Milán už vedl 2:0.

Náskok mohl zvýšit o pár minut později Pato, jeho nepříjemnou ránu Brkič nezkrotil, ale nenašel se nikdo, kdo by míč doklepl do branky. Siena už mohla pouze snížit, Bolzoniho hlavičku ale zneškodnil Amelia. Milán tedy porazil Sienu 2:0 a minimálně do neděle se posunul do čela tabulky.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net