Češi se chtějí výhrou proti USA naladit na duel s Nizozemci

Česká reprezentace absolvuje ve středu večer na Letné generálku před vstupem do kvalifikace mistrovství Evropy. Síly změří v posledním testu s omlazeným týmem osmifinalisty světového šampionátu Spojenými státy americkými a ve čtvrtém utkání pod vedením Pavla Vrby chtějí konečně vybojovat vítězství.

V nominaci USA na duel s Českem je jen deset hráčů z MS

Ve dvaadvacetičlenné nominaci Spojených států amerických na středeční přípravný duel s českým celkem je jen deset hráčů, kteří startovali na nedávném mistrovství světa. Německý trenér USA Jürgen Klinsmann vsadil na začátku nového cyklu na mladé hráče.

S reprezentací na čas seknul i Tim Howard

Trend po světovém šampionátu v Brazílii? Ukončit reprezentační kariéru. Do této skupiny se alespoň na nadcházející sezónu připojí taky americký gólman Tim Howard, jenž chce trávit více času s rodinou. Reprezentace USA to oznámila na Twitteru, opora Evertonu to pak potvrdila na svém Facebooku.

Hodnocení týmů po MS: USA

Své krajany-čtvrtfinalisty z roku 2002 sice tak úplně nenapodobili, přesto svěřenci Jürgena Klinsmanna na brazilském šampionátu zanechali výraznou stopu. Kam že se vlastně americký fotbal pod vedením ambasadora německé/evropské kopané posunul?

Howard deptal belgické střelce, než přišel na hřiště Lukaku

Brankář Tim Howard dělal, co mohl, šestnácti úspěšnými zákroky překonal rekord mistrovství světa, k postupu amerických fotbalistů přes Belgii do čtvrtfinále to ale stejně nestačilo. Soupeř odčaroval gólmanovo kouzlo v prvním prodloužení poté, co na hřiště přišel jeho nedávný spoluhráč z Evertonu Romelu Lukaku.

Také Belgie rozhodla v prodloužení, Američani jen snížili

I druhé pondělní osmifinále MS rozhodovalo prodloužení. Belgie ani Spojené státy během devadesáti minut neskórovaly, v nastaveném čase ale ukazatelem skóre pohnuli Belgičané De Bruyne a Lukaku. Soupeř se nevzdal a díky Greenovi rychle snížil. Další šance už zůstaly nevyužity.

Belgie je před utkáním proti USA favoritem, musí ale zabrat

Na papíře to pro Belgičany, jednoho z černých koňů šampionátu, vypadá zatím dobře - body sbírají bez problémů, obrana jim funguje a skupinu H nakonec podle očekávání opanovali. Jenže z výkonnostního hlediska má jejich hra k ideálu zatím opravdu daleko, a soupeř z USA je pořádně nažhavený..

Němci si zajistili první místo, navzdory prohře je doplní USA

Ani prohra 1:0 po brance Thomase Müllera nepřipravila Spojené státy o postup mezi nejlepších šestnáct. Na podmáčeném trávníku v Recife tak nakonec mohly po konečném hvizdu slavit oba celky. Německo jde do osmifinále z čela skupiny G a dostane tak papírově lehčího soupeře, USA je doplní z místa druhého.

Německo se na závěr skupinové fáze střetne s USA

Svůj třetí zápas odehrají také Němci, jeden z největších favoritů se ve svém posledním zápase ve skupině G utká se Spojenými státy americkými. Dojde tak na souboj dvou bývalých spolupracovníků, Jürgen Klinsmann i Joachim Löw však nyní bojují na opačných stranách.

Remíza s Portugalskem nás nesmí rozhodit, řekl Klinsmann

Američané sice přišli o cennou výhru nad Portugalskem až v páté minutě nastavení, podle trenéra Jürgena Klinsmanna však nesmí nad remízou 2:2 příliš dlouho truchlit. Na mistrovství světa totiž pořád hrají o postup do osmifinále, ke kterému jim stačí bod ze závěrečného zápasu skupiny G s Německem.

Portugalci vydolovali bod a naději ze zápasu proti Američanům

Remízu 2:2 nabídl i druhý zápas v základní skupině G, smírně se rozešly výběry Spojených států a Portugalska. Američané přitom byli na dosah senzačnímu postupu, v poslední minutě nastavení jim ale jistotu sebral střídající Varela a svému týmu tím vykřesal malou šanci na osmifinále...

Portugalci chtějí první body, Američané pokukují po postupu

Ve čtvrtém zápase skupiny G na sebe narazí výběry Spojených států a Portugalska. Američané mohou udělat druhý důležitý krok k postupu ze skupiny, ale tým Paula Benta se rozhodně nechce smířit s vyřazením už ve skupinové fázi. Velký otazník se vznáší nad startem největší hvězdy portugalského mužstva Cristiana Ronalda.

Brooks rozhodl o výhře USA přesně tak, jak se mu o tom zdálo

Obránce John Anthony Brooks rozhodl o výhře USA na mistrovství světa proti Ghaně skoro přesně tak, jak se mu o tom předtím zdálo. Neseděl snad jen čas, protože v pondělním utkání skupiny H stanovil konečný výsledek 2:1 v 86. minutě. V jeho snu k tomu mělo dojít o šest minut dřív.

Rychlý gól nám spíše ublížil, míní kouč Američanů Klinsmann

Gól vstřelený už v devětadvacáté vteřině úvodního zápasu mistrovství světa s Ghanou podle trenéra Jürgena Klinsmanna americkým fotbalistům spíše ublížil. Prý se pak více zatáhli a nehráli to, co po nich chtěl. Přesto dotáhli zápas k výhře 2:1.

Američané porazili Ghanu a oplatili jí vyřazení z posledního MS

Reprezentanti Spojených států zvítězili ve svém úvodním utkání skupiny G na světovém šampionátu nad Ghanou 2:1. Už ve 30. sekundě otevřel skóre pátým nejrychlejším gólem v historii MS Clint Dempsey, v 82. minutě srovnal André Ayew, ale za čtyři minuty rozhodl premiérovou reprezentační brankou John Anthony Brooks.