11.04.202321:20

Češky padly s Rakušankami

Česká reprezentace žen ve druhém dubnovém přípravném utkání prohrála v Rakousku 0:2. Svěřenkyně trenéra Karla Rady inkasovaly obě branky po změně stran a nenavázaly na čtvrteční výhru 2:0 nad účastnicemi letního mistrovství světa Maročankami.

Rakušankám rozhodčí v úvodních 50 minutách neuznali kvůli ofsajdu dvě branky. V 62. minutě se už ale dočkaly. Obránkyně Šlajsová špatně odkopla míč a zdánlivý centr Höbingerové z rohu vápna skončil překvapivě v síti. Za dalších šest minut přidaly domácí hráčky pojistku, když se po zemi k tyči trefila Naschenwengová.