Španělsko porazilo také Ghanu a pokračuje s čistým záznamem

Další úspěšné, avšak nepříliš přesvědčivé vystoupení mají za sebou Španělé, kteří sice zásluhou brzké trefy Jesého Rodrígueze udolali ghanské vrstevníky, zdaleka však nepřesvědčili a za tři body mohou děkovat i soupeřově impotenci.

MS do 20 let - první hrací den

V Turecku byl zahájen světový šampionát hráčů do dvaceti let, první zápasy za sebou mají týmy ze skupin A a B. Skupinu smrti odpoledne otevřela výhra Francie nad Ghanou, večer pak španělský favorit přejel USA 4:1. V "béčku" nejprve Jižní Korea udolala Kubu, v přestřelce mezi Portugalskem a Nigérií pak byli úspěšnější zástupci evropského kontinentu.

Francie "20" - Ghana "20" 3:1

Světový šampionát hráčů do dvaceti let otevřelo utkání ze skupiny smrti, v němž se utkaly celky Francie a Ghany. Evropské družstvo zvítězilo 3:1, když se ve druhé půli v rozmezí čtrnácti minut prosadili Kondogbia, Sanogo a Bahebeck. Ghana pak už stačila v závěru pouze snížit, autorem branky byl Boakye.

Mistrovství světa do 20 let vyhrála poprvé Ghana

Fotbalisté Ghany poprvé v historii slaví triumf na mistrovství světa hráčů do 20 let. Mladí Afričané dnes ve finálovém duelu v Káhiře porazili Brazílií v penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době ani v prodloužení branka nepadla. Brazílie měla zisk trofeje na dosah, ale při penaltách selhali její tři poslední exekutoři. Bronz získalo rovněž po penaltách Maďarsko.

Ve finále MS dvacítek si zahrají Brazílie a Ghana

Ve finále mistrovství světa hráčů do 20 let si v pátek zahrají Brazílie a Ghana. Afričané dnes v semifinále v Egyptě zdolali přemožitele české reprezentace Maďarsko 3:2, čtyřnásobní šampioni Brazilci si o zlato zahrají díky vítězství 1:0 nad Kostarikou.