Švédsko udeřilo čtyřikrát a na Faerských ostrovech splnilo povinnost

Zcela bez problémů si na Faerských ostrovech počínali Švédové, kteří splnili povinnost a domů si vezou tři body za vysoké vítězství 4:0. Tre kronor nastříleli všechny góly už v prvním poločase.

Švédové cestují na Faerské ostrovy pro tři body

Fotbalisty Švédska čeká kvalifikační utkání na půdě Faerských ostrovů a nic jiného, než zisk tří bodů se neočekává. Tre kronor si nesmí dovolit zaváhat, případná ztráta s posledním týmem tabulky by byla velkou komplikací v postupových plánech. Domácí to mají ve skupině těžké, dosud neuhráli ani bod a ve čtyřech utkání inkasovali dvanáct branek.

Norové poprvé v kvalifikaci zvítězili a Faerské ostrovy porazili o dvě branky

Norsko získalo povinné tři body ve Faerských ostrovech, ovšem podle očekávání to jednoduché nemělo. Na půdě jednoho z outsiderů skupiny F vybojovalo své první vítězství v tomto kvalifikačním cyklu a posunulo se na čtvrté místo tabulky s pěti body, za třetím Švédskem zaostává o body dva. Domácí výběr naopak prohrál i počtvrté a se skóre 3:12 se krčí na poslední šesté pozici tři body za pátou Maltou.

Norsko už potřebuje na Faerských ostrovech zvítězit

O první vítězství v kvalifikační skupině budou usilovat celky Faerských ostrovů a Norska. Zatímco s domácími se na postup nepočítá, od Norska se čekalo více. Seveřané dosud získali jen dva body a pokud chtějí bojovat o závěrečný turnaj, musí zápas v Tórshavnu bezpodmínečně zvládnout.

Španělsko si dle očekávání poradilo s Faerskými ostrovy

Španělé povinnost zvítězit na půdě Faerských ostrovů hravě zvládli, byť se může zdát, že inkasovaná branka je kaňkou na celém výkonu. Španělsko v Tórshavnu jasně dominovalo a klidně mohlo vyhrát mnohem vyšším rozdílem. Tři góly vstřelil favorit do přestávky a ve druhém poločase přidal ještě jeden zásah.

Faerské ostrovy čeká svátek. Přijede Španělsko

Zatímco Liga národů se Španělům nepovedla tak, jak by si asi fanoušci přáli, kvalifikační boje o mistrovství Evropy jsou mnohem lepší podívanou. V pátek by navíc La Furia Roja měla dostat další snadné body, protože ji čeká výlet na stadion Tórsvøllur v Tórshavnu na Faerských ostrovech.

Rumunsko přejelo Faerské ostrovy a zvýšilo tak své šance na ME

Rumunsko si dokázalo poradit s Faerskými ostrovy a hlavně díky třem brankám v prvním poločase během pouhých sedmi minut zvítězilo hladce v poměru 4:1. Po přesvědčivém výkonu napravilo zaváhání ve Švédsku (1:2) a vrátilo se zpět do boje o závěrečný turnaj evropského kontinentu. Hosté se naopak nedokázali oklepat z kolapsu na Maltě (1:2) a jsou poslední s nulovým bodovým ziskem, jejich naděje se hned za začátku kvalifikace rozplývá.

Rumunsko se pokusí odčinit porážku ve Švédsku proti Faerským ostrovům

Rumunsko je považováno za černého koně skupiny F, ale hned v úvodním duelu na půdě Švédska tuto úlohu nepotvrdilo, když si ze Stockholmu odvezlo porážku po výsledku 1:2. Teď bude chtít potvrdit úlohu jednoznačného favorita proti Faerským ostrovům a jakákoliv ztráta by mu mohla výrazně zkomplikovat cestu na evropský šampionát. Hosté před třemi dny selhali na Maltě a jejich naděje se výraznou měrou ztenčily.

Malta v oslabení ubránila tři body s Faerskými ostrovy

Maltě se povedlo i v oslabení uhrát s Faerskými ostrovy cenné tři body. Hosté naopak padli i proto, že neproměnili nařízenou penaltu.

Malta se na úvod kvalifikace o ME pokusí zdolat konkurenční Faerské ostrovy

Oběma sobotním soupeřům se ve velmi těžké skupině F nedává příliš šancí na postup mezi nejlepší evropskou čtyřiadvacítku, hned úvodní vzájemný duel může jednomu z nich výrazně přivřít vrátka při cestě na EURO 2020. Asi za největšího outsidera je považována Malta, která v posledních letech prakticky nevyhrává a čas od času se zmůže na remízový výsledek. Nicméně doma proti Faerským ostrovům konečně hodlá nelichotivou šňůru přerušit.

Malta - Faerské ostrovy 1:1

Malta potřebovala nad Faerskými ostrovy získat tři body, aby se ještě před svého soupeře dostala aspoň na třetí příčku v tabulce, avšak vyrovnaný souboj nakonec vyrezultoval v konečnou remízu. Obě branky utkání padly na samotném začátku utkání. Hosty poslal do vedení René Joensen, za domácí ovšem ihned srovnal Juan Carlos Corbalan.

Preview: Malta - Faerské ostrovy

Přímý souboj o to, nebýt poslední. Z Ligy D se v Lize národů už nesestupuje, nicméně to neznamená, že by Malta nebo Faerské ostrovy chtěli zůstat na dně. Malta k tomu potřebuje bezpodmínečně zvítězit, Faeřanům stačí bod.

Ázerbájdžán - Faerské ostrovy 2:0

Ázerbájdžánská reprezentace na Olympijském stadionu v Baku rozhodla o vítězství nad Faerskými ostrovy už v první půli a po jednoznačném průběhu vyhrála 2:0. Hosté nedokázali navázat na říjnovou remízu s Kosovem, v Baku dokonce ani nevystřelili na bránu.

Preview: Ázerbájdžán - Faerské ostrovy

Ázerbájdžán určitě chtěl být před dvěma zbývajícímu duely Ligy národů v mnohem lepší výchozí pozici, avšak v dosavadním průběhu hned třikrát remizoval a teď tak musí doufat v zaváhání svého úhlavního rivala z Kosova. Na něj momentálně ztrácí dva body a k udržení reálné šance na vedoucí pozici tak potřebuje v sobotním klání porazit Faerské ostrovy. Jeho protivník je v tabulce skupiny 3 třetí se čtyřmi body.

Faerské ostrovy - Kosovo 1:1

Tým Faerských ostrovů doma dokázal remizovat s o něco favorizovanějším Kosovem 1:1 a zůstává na třetím místě. Naopak balkánský celek udržel vedení ve skupině, byť Ázerbájdžán je vzdálen jen na dva body. Jako první se na stadionu v Tórshavnu prosadili hosté, jmenovitě Rašica, ale za domácí srovnal Joensen.