Přátelské zápasy - mezistátní Přátelské zápasy - mezistátní - zprávy

Bílkův seznam se zužuje, nemá ale schopné útočníky

Nově se rodící česká reprezentace dala ve středu ve Skotsku herně zapomenout na tragický výkon druhé garnitury na listopadovém turnaji ve Spojených Arabských Emirátech, ale "Gól" si její trenér Michal Bílek ani při třetím zápase od svého příchodu k týmu zakřičet nemohl. V Glasgowě mu nicméně výrazně vykrystalizovala budoucí sestava.

Dva góly mi pomohou na šampionát, věří Crouch

Angličané včera hráli přátelský zápas s Egyptem a v první půli se jim nevedlo podle představ. Po přestávce naskočil ho hry Peter Crouch, který dvěma brankami výrazně pomohl otočit skóre nakonečných 3:1. Útočník Tottenhamu věří, že si pootevřel dveře do nominace mistrovství světa.

Solidní výkon nestačil, Češi ve Skotsku prohráli 0:1

Střelecká mizérie reprezentace České republiky pokračuje čtvrtým zápasem. I přes vcelku dobrý výkon nedokázali čeští hráči dostat míč do sítě. Skotové naopak při první šanci ve druhé půli skórovali, a po jediné hrubé chybě v obraně tak trenér Michal Bílek musel skousnout i ve třetím pokvalifikačním zápase porážku.

Maradona nechce žít z minulosti. Touží po novém úspěchu na MS

Diego Maradona stojí před svým dalším velkým turnajem. Tentokrát však na světovém šampionátu povede argentinský výběr z trenérské lavičky. Maradona poměrně ostrý test zažije se svými svěřenci už dnes. V Mnichově se v přípravném utkání postaví proti výběru Německa.

Také britský tisk považuje utkání Skotů s ČR za začátek nové éry

Podobně jako česká média očekává i britský tisk od dnešního přípravného utkání mezi Skotskem a Českou republikou v Glasgowě začátek nové éry skotského fotbalu. Zápas bude mezinárodní premiérou pro trenéra Craiga Leveina. Média připomínají, že skotský národní tým doma přátelské utkání 14 let nevyhrál.

Budeme hrát jinak než dříve, míní reprezentační kapitán Rosický

Zapomeňme na minulost a hru, která v ní zdobila český národní tým. Takový je vzkaz kapitána reprezentace Tomáše Rosického na prahu nové éry českého výběru, která odstartuje ve středu večer přípravným zápasem ve Skotsku.

Reprezentaci přivítal mráz

Mrazivé slunečné počasí a zasněžená vrchovina kolem města. Nepříliš fotbalové klima dnes přivítalo české reprezentanty v Glasgowě, kde je čeká ve středu první letošní zápas.

Účastníkům MS začíná příprava na finálový turnaj

Většina účastníků světového šampionátu v Jižní Africe odehraje 99 dnů před jeho startem první přípravné zápasy v jarní sezoně. Hned úvodní reprezentační termín roku 2010 nabídne dva souboje velmocí: Francie ve středu přivítá mistry Evropy Španěly a Německo změří síly s Argentinou. Slováci budou ladit formu proti Norsku.

Český i skotský fotbal stojí na prahu nové éry

Původně měl být zápas ve Skotsku jen prvním krokem ke konsolidaci národního týmu před kvalifikací ME, ale varšavský los rozhodl, že v glasgowském Hampden Parku půjde o víc. V přátelském zápase mohou oba soupeři získat určitou psychickou výhodu pro říjnovou bitvu, v níž se spolu utkají o body. Podle trenéra Michala Bílka navíc nelze v utkání licitovat, oba výběry čeká ostrý test.

Německo vybralo prvního brankáře. V Africe bude zřejmě chytat Adler

Brankářskou jedničkou německé reprezentace na mistrovství světa v Jihoafrické republice bude zřejmě René Adler. Dnes tuto informaci uvedl trenér brankářů německého národního týmu Andreas Köpke.

Plašil se jako hvězda reprezentace necítí, zodpovědnost přijímá

Před pár lety platil za výborného náhradníka, časem se Jaroslav Plašil vypracoval na stálého člena základní sestavy reprezentace. Na prahu nové éry národního týmu se očekává, že na sebe vezme roli jednoho z tahounů nově budovaného mužstva, jehož cílem je postup na evropský šampionát v roce 2012.

Cuellara zklamalo, že ho del Bosque opomenul

Španělský obránce Aston Villy Carlos Cuellar přiznal frustraci z faktu, že ho reprezentační trenér Vicente del Bosque nepovolal k přátelskému duelu proti Francii, které se odehraje příští týden.

Lippi povolal tři nováčky

Trenér Itálie Marcello Lippi zveřejnil nominaci na přátelské utkání s Kamerunem, jsou v ní tři nováčci Salvatore Sirigu, Leonardo Bonucci a Andrea Cossu.

Bednář a Šimůnek nedohráli

Bednář nedohrál středeční odvetu osmifinále Anglického poháru v souboji druholigových týmů s Readingem. Šestadvacetiletý útočník pro zranění střídal v 39. minutě zápasu, který jeho celek prohrál 2:3 po prodloužení. "Poranil si tříslo a teprve vyšetření nám ukáže, jak na tom je," řekl klubovému webu trenér Roberto Di Matteo.