Další články

Americké fotbalistky obhájily olympijský triumf

Fotbalistky Spojených států amerických obhájily v Pekingu prvenství v olympijském turnaji. V dnešním finálovém utkání porazily Brazílii až gólem v prodloužení, o který se postarala v 96. minutě Carli Lloydová.

Brazilky chtějí konečně dokázat, že jsou nejlepší

Nejlepší ženský fotbal hrají podle většiny expertů už dávno Brazilky, ale přesto ještě nikdy nic nevyhrály. Ve čtvrtek v Pekingu se pokusí čekání na první velkou trofej ukončit. V cestě jim budou stát stejně jako před čtyřmi lety Američanky. Zápas bude rozhodovat česká sudí Dagmar Damková.

Dagmar Damková bude pískat olympijské finále

Jediná zástupkyně českého fotbalu na olympijských hrách v Pekingu rozhodčí Dagmar Damková dosáhla největšího úspěchu v kariéře. Vedení turnaje totiž určilo, že bude pískat ženské finále mezi Brazílií a USA. Informaci dnes potvrdil Českomoravský fotbalový svaz.

Ve finále Američanky a Brazilky

Největší favoritky olympijského turnaje Němky na vysněné zlato znovu nedosáhnou. Úřadující mistryně světa a Evropy v semifinále nestačily na Brazilky. Jihoameričankám vyšla odveta za loňskou porážku ve finále světového šampionátu a zahrají si o zlato stejně jako v Aténách proti Američankám.

Brazilky a Američanky budou hrát na OH o medaile

Brazilské i americké fotbalistky jsou v Pekingu stále ve hře o medaile. Oba finalisté olympiády v Aténách zvládli dnešní čtvrtfinálové zápasy, ale jejich hráčky se hodně nadřely. Brazilky porazily reprezentaci Norska těsně 2:1, stejně tak zdolaly Američanky Kanadu, navíc až po prodloužení.

Brazílie na OH vymění dresy

Brazilské fotbalové týmy nebudou ve zbytku olympijského turnaje nastupovat ve svých tradičních dresech. Je na nich totiž znak národní federace, což nepovolují regule Mezinárodního olympijského výboru (MOV), a brazilský fotbalový svaz tím nechce ohrozit šance Ria de Janeiro na pořádní her v roce 2016.