22.04.2023 18:00 CET
1 : 3
(1:3)

Michalovce zmarili nádeje Liptovského Mikuláša už do prestávky

MFK Tatran Liptovský Mikuláš bodovo nezabral a Zemplínu Michalovce podľahol v šiestom nadstavbovom kole na domácej pôde 1:3 (1:3).

V druhej minúte Marcin pomýlil Liptákov. Vysunul Kotulu, ktorý z ľavej strany namieril loptu do stredu 16-ky. V skrumáži skóroval Jánošík - 0:1. V desiatej minúte svoj premiérový gól vo Fortunalige zaznamenal Magda. Presadil sa pred brankárom Poláčekom, keď umiestnil Jánošíkov center od rohovej zástavky - 0:2.

V trinástej minúte zakončoval Bartoš, a s jeho hlavičkou si poradil Száraz. V 34. minúte po dobrej prihrávke Peňu nekompromisne vypálil Marcin a zvýšil už na 3:0 pre Zemplín. V 40. minúte veľmi pekne z priameho kopu trafil Steinhübel, ktorý si zvolil pravý horný roh Szárazovej brány.

V 57. minúte Tatran od štvrtého gólu zachránilo brvno. V 60. minúte dobre strieľal Steinhübel, ale len tam, kde sa objavil Száraz. Keby mieril lepšie, Liptáci mohli zaznamenať kontaktný gól. V 72. minúte bol Gerát trochu pomalší ako Matúš Marcin. Z jeho hlavičky gól na 1:4 nepadol, pretože mu v tom zabránil brankár Polaček.

V 78. minúte Laura ponúkol nahrávku Stašovi, a ten ten akoby sa bol zľakol príležitosti a pred Szárazom zakončil vysoko nad. Zápas hlavný arbiter nadstavil o tri minúty.

Zemplín Michalovce zvíťazil v Poprade nad posledným Liptovským Mikulášom 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk