13.05.2023 16:30 CET
2 : 0
(0:0)

Ružomberok nepomohol Michalovciam vyhnúť sa baráži

V deviatom kole nadstavbovej časti Fortunaligy zvíťazil víťaz skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži MFK Ružomberok nad Zemplínom Michalovce 2:0 (0:0).

V 16. minúte Šefčík našiel Gereca, ktorý v šanci hlavičkoval nad brvno. V 32. minúte Gerec spoza 16-ky minul bránu. V 34. minúte Domonkos trafil spoza veľkého vápna mimo bližšej žrde. V 35. minúte si Gerec vylepšoval pozíciu a následne zakončil k bližšej žrdi. Chýbala mu razancia, a tak Kozhukhar bez problémov chytil. V 37. minúte Chrien vyskočil na Úradníkov center a jeho hlavičku zblízka smerujúcu pod brvno vyrazil gólman. V nadstavenom čase prvého dejstva Marcin prekonal domáceho brankára, no jeho strelu na bránkovej čiare zastavil Fabiš.

V 48. minúte center hostí z ľavej strany odvrátil Fabiš do priestoru, kam si nabehol Marcin a vypálil. Krajčírik chytil. V 53. minúte sa Gerec ocitol zoči-voči brankárovi, a namieril priamo do Kozhukhara. V 55. minúte na opačnej strane Krajčírik vyrazil strieľaný center hostí pred seba. K lopte sa dostal Begala, a v šanci minul odkrytú časť brány. V 63. minúte si na dobrú prihrávku nabehol Madleňák a dokopol loptu do siete - 1:0. V 69. minúte pekný gól zaznamenal Šefčík, ktorý spoza pokutového územia trafil vzdialenejší horný roh - 2:0. V nadstavenom čase ešte pohrozili Michalovce. Adekunle sa ocitol pred Krajčírikom, ktorý jeho pokus vyrazil nohou na roh. Hneď po jeho zahraní zápas skončil. Ružomberok porazil Michalovce 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk