15.09.2018 19:00 CET
3 : 2
(2:1)

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 3:2

FK Železiarne Podbrezová naplnil predpoklady o miernom favoritovi a celok FC Nitra zdolal vo ôsmom kole Fortunaligy na domácej tráve 3:2 (2:1).

V prvom polčase bolo dianie na ihrisku pestré. Padli tri góly a mohli aj ďalšie, avšak to by hráči museli mieriť presnejšie. V 18. minúte otvoril skóre z pokutového kopu Vestenický - 0:1. K faulu Bartoša na Chobota došlo na čiare šestnástky a Kuciak do poslednej chvíle nevedel, aký druh štandardky sa bude zahrávať. Päťminútové vedenie hostí ukončil v 23. minúte Leško. Stalo sa tak po tom, čo ho úplne voľného na ľavej strane našiel center Breznaníka. Polčasový stav uzavrel v 28. minúte Obročník. Pri jeho málo nebezpečnej strele si musel svedomie spytovať Hroššo, keď loptu podcenil a sám si ju vrazil do siete - 2:1. Triasli sa aj žrde, a to na obidvoch stranách. V dvanástej minúte ju opečiatkoval Bernadina a v 27. spoza šestnástky zas Fábry. Boli i ďalšie strelecké pokusy, končiace hlavne v prípade hostí mimo bránky.

Priamy kop Mikuša v 48. minúte mieril tesne vedľa. Odvtedy bolo šancí pomenej. V 62. minúte Hroššo zakročil opäť po zakončení Mikuša. Po centri Kóňu z priameho kopu usmernil v tlačenici hlavou loptu do siete Abdulrahman - 2:2. V 73. minúte strelu Leška vykopol spred bránky Farkaš, čím zachránil reputáciu už prekonaného Hrošša. V 79. minúte dobre zakončoval Fábry. Onedlho po Leškovej schopnej strele s efektným zákrokom Hrošša rozozvučal Breznaník brvno. V 85. minúte Mikušov pokutový kop po faule Farkaša na Wiezika Hroššo zneškodnil. Avšak nasledoval roh a pri ňom sa hlavou presadil Wiezik - 3:2. Od tohto momentu hostia hrali po vylúčení Farkaša desiati a na vyrovnanie im chýbali sily. Železiarne Podbrezová porazili Nitru 3:2 a opäť si v prvej šestke polepšili.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk