20.10.2018 17:00 CET
2 : 2
(1:0)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 2:2

Napriek dvojgólovému vedeniu remizoval po nezvládnutom druhom polčase MŠK Žilina s MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0).

Žilina vyhrala pred týmto stretnutím už štyri zápasy v rade. Michalovce zas naposledy zvíťazili v Trenčíne. Pod Dubňom nastúpili s veľmi defenzívnym rozostavením, a tak to na ihrisku aj vyzeralo. Prvú príležitosť si v dvanástej minúte vypracovala Žilina: Mihalík poslal prízemný center Boženíkovi, pred ktorým odvrátila hosťujúca obrana. Domáci boli naďalej aktívnejší. V 26. minúte hlavičkoval Vaščák, ale minul bránu. Prvý gól zápasu prišiel po peknej akcii. Mihalík našiel Boženíka, ktorý zakončením do protipohybu vsietil svoj piaty tohtosezónny gól - 1:0.

Po zmene strán Škvarka posunul loptu Káčerovi, a ten spoza šestnástky výstavným gólom zvýšil na 2:0. Michalovčania potom zvýšenú aktivitu domácich eliminovali. V 67. minúte Turikovu strelu zastavil jeden z brániacich hráčov, ale Turik sa jej opäť zmocnil a zoči voči trafil po pravici gólmana - 1:2 z pohľadu Zemplína.

V 77. minúte kopal roh z ľavej strany Škvarka a zmenu skóre mal na hlave austrálsky stopér MŠK Šušnjar. Kira zasiahol úspešne. V 87. minúte zahrávali hostia priamy kop. Žofčákovu strelu Holec vyboxoval do bezpečia. Domáci sa v závere dostali pod tlak. Diarra na začiatku nadstaveného času prudko odcentroval do veľkého vápna a Regálov teč skončil za chrbtom Holeca - 2:2. MFK Zemplín Michalovce bodoval tretí raz v rade a na pôde MŠK Žilina uhral cennú remízu 2:2.

Autor: Dušan Guman / teraz.sk