06.10.2018 16:00 CET
3 : 1
(2:1)

MFK Ružomberok - FC Nitra 3:1

Úlohu favorita vo Fortuna lige opäť potvrdil Ružomberok a doma nedal šancu bodovať Nitre. O všetkom definitívne rozhodli domáci až v samom závere poisťovacím gólom, zápas ale museli doťahovať, pretože hostia sa rýchlo ujali vedenia.

Už v prvých minútach sa hralo svižne a po siedmich padol aj úvodný gól. Vestenický sa zavesil do centra Fábryho a hostia viedli - 0:1. Ale dlho tento stav netrval, pretože Tandir peknou strelou mieril do čierneho fantasticky a vyrovnal veľmi rýchlo na 1:1. Opäť sa na druhej strane skúsil do streleckej listiny zapísať Vestenický, ale tentoraz Macíka neprekonal. Liptáci, ktorí predsa v prvom polčase boli aktívnejší, v 42. min preklopili stav na 2:1. Peknú akciu po osi Kostadinov-Daniel napokon zakončil Gál-Andrezly, ktorý zblízka prekonal Hrošša. Ruža tak otočila stav ešte v prvom dejstve.

Od tohto momentu mala opraty zápasu vo svojich rukách a súperovi už nechcela nič podstatné dovoliť. Dobrá šanca po prestávke sa potom mohla zrodiť aj po šanci Urdinovova, ale po nahrávke mieril len vedľa. Vzápätí na opačnej strane Macík z pravého vinkla vytlačil ďalekonosný pokus Fábryho. Dobrú šancu mal neskôr aj Mustedanagič, no ten v šanci netrafil bránu. Hoci hostia mali o čo hrať, druhé dejstvo nemali taký spád, ako to prvé. Ružomberčania mohli rozhodnúť, Gerec ešte neuspel, ale v poslednej minúte napokon Bosniak Mustedanagič rozhodol gólom na konečných 3:1.

Autor: Ľubomír Hudačko