15.09.2018 19:00 CET
0 : 2
(0:0)

FK Senica - AS Trenčín 0:2

Favoritom zápasu v Senici bol určite Trenčín a napokon to aj potvrdil dvomi gólmi. Opäť sa do čierneho trafil Antonio Mance, hostia tak idú s dobrou formou ruke v ruke. To Seničania nadviazala na slabý štart a stále sa v úvode sezóny trápia.

Pohľad na základné zostavy oboch tímov prezrádzal nepríjemnú štatistiku, Sloákov bolo v nich pramálo. Z 22 mužov bolo tých domácich len 6, pričom na strane hostí to boli štyria. Seničania začali aktívne, Castaňeda v úvode ale netrafil center. Dlhé minúty diváci veľa vzruchu nevideli, ale po polhodine hry mohli Záhoráci udrieť. Asmah ale trafil len do pravej žrde, Tesiju potom vychytal Šemrinec. Domáci potom chceli pokutový kop, ale rozhodca ich nevyslyšal. AS zahrozil až dve minúty pred koncom polčasu, nebezpečne zakončil Sleegers, no Taborda sa nenechal nachytať. Podobne to skončilo aj v poslednej minúty polčasu.

Celkom iné to bolo po prestávke, Seničania prestali hrať. AS sa do súpera zahryzol a naštartoval svoje ofenzívne motory. Desať minút druhého dejstva znamenalo prvý zásah, pretože po hlavičke Sleegersa sa lopta od žrde odrazila k Čatakovičovi, ktorý krásnou strelou zvnútra 16-ky, aj za pomoci žrde, otvoril skóre - 0:1. Druhý zásah pridali hostia po hodine hry, Kleščík hlavičkoval, Taborda len vyrazil a Mance nemal problém upraviť na 0:2. Ešte horšie pre domácich to mohlo byť v nasledujúdich minútach, ale aktívny Sleegers, či Ubbink alebo Mance už neuspeli. Zvonila aj žrď brány Senice, Bukari šiel dokonca sám na brankára, no mieril vedľa. A Zubairu takisto neskóroval, takže konečný výsledok bol pre trápacich sa Záhorákov ešte milosrdný.

Autor: Ľubomír Hudačko