20.10.2018 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

AS Trenčín - FC Nitra 0:1

Ďalšiu prehru si pripisuje AS Trenčín. Nečakane podľahol v prechodnom domove aj s Nitrou a zarobil si na ďalšie problémy. To hostia sa odrazili po sérii nepríjemných výsledkov a konečne zabodovali naplno po zásahu Chovanca.

Aj druhý zápas v tejto sezóne proti Trenčínu Nitra vyhrala. Prvú šancu mohol mať po pár minútách Vestenický, ale jeho pokus obrana zblokovala. Potom zahrozil Trenčín, ale v 13.minúte Sleegers Hrošša neprekonal. V 20. minúte potom poslal Kóňa dobrú prihrávku do rohu Taiwovi, ten sa pohral s obranou a prízemnou strelou otvoril skóre - 0:1. Gól hosťom dodal viac sebavedomia a hrozili aj naďalej. Hroššo dlho nemal veľa práce, ale v 35.minúte musel zasahovať po akcii Ubbinka. AS potom zatlačil súpera, ale vyrovnať sa mu nepodarilo.

Po prestávke sa hrnuli dopredu domáci hráči, no Paur či Mance neuspeli pri akcii Sleegersa. Trenčanom čosi neviditeľné zväzovalo nohy a nedostávali sa k ich typickému pressingu a nátlakovému ofenzívnemu štýlu. Jednoducho potvrdili krízu. Ešte horšie bolo 20 minút pred koncom, pretože po druhej žltej išiel predčasne pod sprchy po faule Kleščík. Lenže to Nitre nepomohlo vytvoriť si tlak a rozhodnút. Hostia sa teda iba zatiahli a čakali na brejky. AS v početnej nevýhode bol bezzubý a napokon ani nevyrovnal. Po prehre s Michalovcami si tak pripisuje nezdar aj s Nitrou. V závere sa hralo nervózne, no Hroššo čistý štít už udržal.

Autor: Ľubomír Hudačko