12.08.2017 18:30 CET
0 : 1
(0:0)

Zemplín Michalovce - Tatran Prešov 0:1

Víťazom východniarskeho derby vo Fortuna lige sa stali Prešovčania, ktorí zdolali po dobrom výkone Michalovčanov tesne o jeden gól. Hrdinom sa stal Roland Černák.

Zdá sa, že Prešovčania konečne ulovili poriadnu posilu, už tretí gól v sezóne vsietil Roland Černák, ktorý rozhodol prvé východniarske derby v novom ročníku Fortuna ligy. Víťazstvo hostí sa však nerodilo ľahko. Domáci boli od začiatku nervózni a nemali hru pod kontrolou. Tatran čakal na svoju šancu, prvú mal aktívny Černák po štvrťhodine hry. V 35. minúte potom mieril nepresne Katona a podobne pochodil aj na druhej strane Kavka. Michalovciam sa nedarilo ohroziť bránu súpera a Tatran si držal od domácich odstup. V obrannej línii kraľoval Udeh a hasil všetko, čo mu prišlo do cesty. Bieszczad sa ešte musel mať na pozore v závere polčasu, pretože Katonova strela s tečom vyzerala nebezpečne.

Séria bez gólu na konte Zemplína sa každou minútou stále viac a viac naťahovala. Prešov pohrozil po prestávke šancou Černáka, ten tiesnený ale mieril len tam, kde stál Bieszczad. V 53. minúte prišla rozhodujúca situácia zápasu, pretože do úniku sa po presnej lopte za obranu dostal kto iný ako Černák, poradil si brankárom a z ťažkého uhla ešte rutinérsky obhodil obrancu - 0:1. Michalovčania tak musel smerom dopredu zapnúť, no Tatran sa už chystal na svoj povestný prešovský betón. Dlho-predlho sa domáci nemohli dostať k priamej strele na Talianovu bránu, jedinú šancu si vypracovali len po Koscelníkovom ďalekonosnom pokuse, ktorý však gólman hostí kryl. Rozhodnúť mohol na strane Tatrana v ďalšom úniku osamotený Černák, ale Bieszczad jeho šancu zlikvidoval, pretože lopta útočníkovi v závere akcie ušla. Zemplín sa v závere snažil ešte vyrovnať, ale vpredu mu chýbal potrebný krok na doladenie akcií, z nakopávaných lôpt do neznáma nič nevyťažil. Prešov si tak pripisuje už druhú výhru vonku a má na konte 6 bodov. To Michalovce majú na konte len jednu remízu a čo je horšie, ešte nedali v štyroch dueloch ani jeden gól.

Autor: Ľubomír Hudačko