14.04.2018 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 2:0

MFK Zemplín Michalovce potvrdil úlohu favorita a v piatom nadstavbovom kole porazil na domácej tráve FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

V úvode oba celky vyčkávali, čo sa bude diať. Herne mali mierne navrch domáci. Nepresná Kolesárová hlavička v 23. minúte vrásky na čele Kováčovi nenarobila. Zemplín pridával plyn a v 36. minúte sa tešil z prvého presného zásahu. Pri rýchlej akcii do šestnástky odcentroval Kolesár. Žofčák využil nedôraz zlatomoraveckých obrancov a hlavou otvoril skóre - 1:0. ViOn v druhom dejstve ožil. V 58. minúte sa na kraji šestnástky uvoľnil Ewerton, ale jeho strela skončila na pravej žrdi. Zlatomoravčania zakombinovali aj v 63. minúte. Harba v úniku dvoch proti jednému zvolil namiesto pýtajúcej sa prihrávky strelu, a nepochodil. V 79. minúte Sulley ideálne zareagoval na rohový kop Kolesára a hlavou zvýšil na 2:0. Domáci sa v závere sústredili na udržanie dvojgólového náskoku. Tretí gól mohol pridať Sulley, ale v 90. minúte pred Kováčom neuspel. Zápas uzavrel hosťujúci Orávik strelou spoza šestnástky. V tomto minisúboji s michalovským brankárom bol úspešnejší Kira. Zemplín Michalovce porazil na jar zatiaľ celkom bezzubý ViOn Zlaté Moravce 2:0.

"Mali sme veľa zranených hráčov, zostava bola preto improvizovaná. Náš výkon v prvom polčase bol v poriadku, v druhom sa obraz hry trošku zmenil. Viac šancí mal súper, ale ustáli sme to a máme tretie víťazstvo v rade, čo sa mne ako hlavnému trénerovi tímu za dva a pol roka ešte nepodarilo," skonštatoval tréner východniarov Anton Šoltis. "Michalovciam treba poďakovať za veľmi korektný zápas. Myslím si, že mal všetko, čo mal dobrý futbal mať. K nášmu výkonu - obohratá platňa. Opäť sme hrali dobre, no góly dával súper. Je to o chybách a súper viac našich chýb potrestal. Musíme ísť ďalej za potrebným víťazstvom. Verím, že ho dosiahneme v sobotu v odvete s Michalovcami na našom štadióne," povedal po zápase tréner hostí Juraj Jarábek.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk