24.09.2017 19:00 CET
1 : 2
(1:1)

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 1:2

V desiatom kole Fortunaligy zvíťazil DAC Dunajská Streda na východe republiky v Michalovciach 2:1 (1:1).

Na úvod stretnutia si hráči zo Žitného ostrova vytvorili tri štandardné situácie. Nebolo im to však nič platné, pretože skóre otvorili domáci. V jedenástej minúte sa po rohovom kope Božoka tiesnený Sulley predsadil hlavou a rozvlnil sieť - 1:0. Ghanský útočník mohol skórovať aj o šesť minút neskôr, keď jeho zakončenie spoza šestnástky pokryl Macej. V 22. minúte Dunajskostredčania rýchlo zaútočili a pri Čmelíkovej koncovke dobre zasiahol Kira. Michalovský brankár vynikol aj v 36. minúte, keď skrotil strelu Čmelíka. Minútu pred koncom prvého polčasu zachytil Carrillovu malú domov Pačinda a ponad Kiru vyrovnal - 1:1. Ofenzívny futbal pokračoval rovnako v druhom dejstve. V 64. minúte sa striedajúci Divkovič vyhol ofsajdovej pasci, ale namieril vedľa. V 51. minúte Kira vyboxoval loptu iba k Davisovi a ten ho krížnou strelou prekonal - 2:1 pre DAC. Vzápätí Sulleyovu strelu Macej vytlačil na roh. Tlak domácich v závere nebol Zemplínu nič platný. Vážnejšie pohrozil Regáliho strelou tesne vedľa. Michalovce podľahli Dunajskej Strede 1:2.

"Futbal nám v nedeľu ukázal zlú tvár. Hostia dvakrát skórovali po našich chybách, doslova sme im darovali góly. Chlapcom však nemám čo vytknúť, išli na dno svojich síl. Podľa mňa by zápasu viac svedčala remíza," povedal po zápase tréner Michaloviec Anton Šoltis. "Myslím si, že diváci videli rýchly a kvalitný futbal. Lepšie začali domáci, my sme mali v strede poľa problém so Žofčákom a Turíkom. Pomohol nám vyrovnávajúci gól tesne pred koncom prvého polčasu. Dali sme dva zaujímavé góly, prvý po milom darčeku domácich, druhý po Davisovej genialite. Vzhľadom na priebeh zápasu si myslím, že sme zvíťazili zaslúžene," skonštatoval tréner DAC-u Marco Rossi.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk