17.03.2018 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

Železiarne Podbrezová - Zemplín Michalovce 2:1

Podbrezová pokračuje v spanilej jarnej jazde. Železiarni v druhom nadstavbovom kole v skupine o záchranu zdolali MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0).

Diváci v skromne zaplnenej Zelpo aréne videli nadstavbový súboj v aktuálnom ročníku prvý krát. Už v tretej minúte prešla Bernardinova nahrávka na ľavú stranu a keďže brankár Kira v dezorientovanej obrane akoby chvíľu rozmýšľal, či má, alebo nemá vybehnúť, Tereščenko ho pohodlne prekonal - 1:0. V jedenástej minúte zabránil ďalšiemu gólu domácich ofsajd. Dlhý center poslal Leško, do siete hlavičkoval Bilič. V 15. minúte len blok Kriváka zabránil Turíkovi vyrovnať. Nebezpečnú strelu Koscelníka vyboxoval z bránky Kuciak. V 27. minúte po dlhom krížnom pase Leška trafil Viazanko bočnú sieť. Východniari získali územnú prevahu, domáci sa čoraz viac spoliehali na rýchle protiútoky. Bránku po strele z uhla bez prípravy minul v 43. minúte Žofčák. Po centri Regáliho v páde skončila mimo aj hlavička Nišiho.

V 46. minúte po dobrej nahrávke Wiezika prestrčil loptu popod Kiru do siete Bernardina - 2:0. V 58. minúte Koscelníkovu strelu vyrazil na roh Kuciak. V 76. minúte po faule Kriváka na Regáliho vrátil hostí do zápasu Žofčák a ním premenený pokutový kop - 1:2 z pohľadu Zemplína. V 81. minúte mohol skóre zvýšiť Bernardina, ale zaváhal. FK Železiarne Podbrezová zdolal MFK Zemplín Michalovce 2:1 a zaznamenal už štvrté víťazstvo z piatich jarných súťažných stretnutí.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk