19.09.2017 19:00 CET
2 : 0
(2:0)

Železiarne Podbrezová - Tatran Prešov 2:0

Dôležité víťazstvo zaznamenala vo vloženom kole Podbrezová. Tá si poradila s húževnatým Prešovom 2:0, hostia pritom zahodili penaltu.

Ani jedno mužstvo pred stretnutím nemalo dobrú formu, ale čosi podstatné sa udialo ešte pred hvizdom na strane domácich. Tí siahli po výmene trénera a na Horehronie sa vrátil tréner Marek Fabuľa. Možno aj preto sa jeho tím dostal do vedenia už po 4 minútach, keď Djordjevič nikým nebránený zakončil roh Leška a hlavou otvoril skóre - 1:0. O desať minút nedal šancu Turňa a Rendla hlavičkou potom poslal loptu len do brvna. Prešovčania sa postupne osmeľovali, ale do šancí sa nedostali. Za zmienku stojí nepresná koncovka Katonu spoza šestnástky, jedinú strelu medzi žrde vyslal do prestávky z ľavej strany po polhodine hry Černák, no Kuciak bol pozorný. A hoci mal Prešov náznaky šancí na vyrovnanie, udreli opäť domáci hráči. Bernadina svojou strelou nedal šancu Talianovi a bolo už 2:0.

O všetkom podstatnom mohol potom po prestávke rozhodnúť domáci Rendla či Baér, ale nestalo sa tak. Svoj tím, aj keď už za dosť nepriaznivého stavu podržal Talian. Svoje šance domcái teda nepremenili a Prešov sa postupne osmeľoval. V možnostiach na kontaktný gól sa ocitol napríklad Katona, ale brankárovi Kuciakovi zavaril aj Černák. Dokonca sa pískala aj penalta pre hostí, Kostelný bol tým mužom, ktorý ju zapríčinil. Streňo však mieril vedľa žrde a hoci jeho spoluhráči potom ešte mali akú-takú prevahu, gól nedali. Aj preto tri body ostali doma po výsledku 2:0, čo je pre Podbrezovú veľmi dôležitý rezultát.

Autor: Ľubomír Hudačko