09.09.2017 19:00 CET
2 : 4
(1:1)

Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 2:4

Na Horehroní videli diváci až šesť gólov. Domáci celok nedokázal vzdorovať Žiline a podľahol jej na domácej tráve 2:4 (1:1).

Obe mužstvá boli na tom pred zápasom bodovo slabšie. Prekvapením to bolo najmä u majstra spod Dubňa. Prvý pokus na bránku vyslal domáci Válovčan, zakročil Volešák. V rovnakej štvrtej minúte odcentroval Špalek na nohu Káčerovi, ktorý loptu poslal pod brvno - 1:0 pre hostí. Žilina útočila, až zabúdala na obranu. V trinástej minúte Kostelný hlavou po priamom kope mieril v ideálnej pozícii iba nad. V 15. minúte po faule Králika na Rendlu premenil pokutový kop Mikuš - 1:1. V 19. i 20. minúte Leško dvakrát ohrozil žilinskú bránku. Volešák mal čo robiť najmä pri jeho prvom pokuse. Hostia sa postupom času pri neustálej územnej prevahe do zakončenia dostávali menej. V 21. minúte Špalek nechal zakročiť Kuciaka. Väčšiu šancu mal na druhej strane Rendla po nepresnej hlavičke v 33. minúte. Nepresné bolo po žilinskom rohu aj zakončenie Hancka v 41. minúte. Polčas uzavrela v 45. minúte tvrdá strela Válovčana. Zakročil Volešák, no tomuto pokusu sa aj tak ušiel potlesk tribún.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie 'Šošoni'. Hlavičku Kašu pod brvno v 47. minúte vyrazil Kuciak na roh. Pri druhom góle hostí sa podpísala chyba Migaľu pri rozohrávke, po ktorej zacentroval Hancko a úplne voľný Špalek zvýšil na 2:1. Odvtedy Žilinčania mocne dominovali i v držaní lopty. V 66. minúte zabojoval Vallo a sieť Podbrezovej tretíkrát rozvlnil Mráz - 3:1 pre hráčov v žltých dresoch. V 75. minúte Mráz s prehľadom presnou strelou spoza šestnástky pridal ďalší gól a bolo 4:1. Spestrením pre domácich fans bola vydarená strela Válovčana v 76. minúte na 2:4. V záverečných sekundách ešte Leškov padajúci list opečiatkoval zvrchu brvno. ŽP Šport Podbrezová podľahol na domácom ihrisku MŠK Žilina 2:4 (1:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk