18.08.2017 18:30 CET
1 : 3
(0:1)

Železiarne Podbrezová - MFK Ružomberok 1:3

Ďalšiu nepríjemnú prehru majú na konte hráči Podbrezovej. Te orežem nestačili doma na Ružomberok a podľahli mu 1:3.

Od úvodu sa viac darilo hosťom, Ružomberčania hrali oveľa živšie, ofenzívnejšie a dočkali sa aj odmeny. V 21. minúte po rohu si na loptu od Haskiča nabehol Gerec a k vzdialenejšej žrdi asi z 12 metrov otvoril skóre. Neistotu domácich názorne ukázal potom Krivák, so snahou odvrátiť loptu po rohu trafil loptu tak nešťastne, že takmer ohrozil svoju bránku. V 32. min sa konečne v útoku ukázali aj železiari po strele Viazanka ponad bránku, bola to však len jedna z mála akcií, ktorá vystrašila ružomberskú obranu. V 36. minúte po centri Daniela mohol pridať ďalší gól hostí hlavou Haskič, presne však nenamieril, no domáci mohli byť radi, že v polčase prehrávali len o gól.

Prestávka Horehroncom pomohla, pretože začali hrať živšie. V 54. minúte sa Daniel presadil šprintom až úplne k bránke, no medzi žrďou a brankárom Kuciakom priestor nenašiel. O niečo neskôr to však bol práve Kuciak, keď center Gála-Andrezlyho likvidoval tak nešťastne, že sa lopta pomaly dokotúľala do bránky. Po faule na Gereca uvidel navyše Krivák druhú žltú kartu a následne aj červenú a domáci dohrávali s desiatimi. Rendlov pokus z diaľky potom mieril mimo bránku. V 78. minûte sa domáci konečne dočkali a zápas opäť nadobudol na dramatickosti. Mikuš po centri Rendlu trafil loptu hlavou perfektne a Macík bol na ňu prikrátky. Desať minút pred koncom však využil dieru v defenzíve domácich Takáč a nekompromisnou zblízka pod brvno uzavrel na konečných 1:3.

Autor: Ľubomír Hudačko / Tasr