24.02.2018 14:00 CET
3 : 0
(1:0)

Železiarne Podbrezová - FC Zlaté Moravce 3:0

Aj v druhom jarnom kole bola Podbrezová stopercentná. Po víťazstve 2:0 s domácim Prešovom triumfovala tentokrát 3:0 (1:0) nad Zlatými Moravcami - Vrábľami.

V citeľnom mraze mal prvý vážnejší pokus v siedmej minúte Mikuš a prinútil Kováča k zákroku. Na pieskom zasypanej tráve sa manévrovalo ťažšie. V 18. minúte to z diaľky skúšal Ewerton, no namieril vysoko nad. Väčšina z mála nádejných kombinácii končila pred šestnástkami a veľká šanca neprichádzala. V 35. minúte chýbal k otvoreniu skóre Urgelovi kúsok, keď osamotený pred Kuciakom netrafil loptu a neotvoril tak skóre. Do stredu bránky pálil v 37. minúte Bernardina, ktorý tiež onedlho po rohu nedôrazne hlavičkoval mimo žrde. V 45. minúte po peknej akcii s načasovanou nahrávkou Njireho skóroval Turňa, ktorý zabehol za obranu a technickou strelou prekonal Kováča - 1:0.

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia s pokusom Harbu do bočnej siete. V 55. minúte tesne vedľa skončila hlavička Wiezika. O dve minúty nato Mikuš prudko vypálil a Kováč mal čo robiť, aby vyrazil. Ešte väčšiu príležitosť nezužitkoval Wiezik v 60. minúte. Vtedy sa ocitol sám pred Kováčom, a ten predviedol výborný zákrok. V 77. Njire po prihrávke od Wiezika a zaseknutí lopty s prehľadom strelil druhý gól svojho tímu - 2:0. V 82. minúte Wiezik po rýchlom protiútoku pridal ďalší zásah a bolo rozhodnuté. FK Železiarne Podbrezová zdolal FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vysoko 3:0 (1:0). "Bol to veľmi náročný zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nám nedaroval ani centimeter ihriska. Prvý gól nám veľmi pomohol, druhý polčas z našej strany bol ešte lepší, kompaktnejší. Chlapci góly veľmi potrebovali," okomentoval priebeh duelu tréner Podbrezovej Marek Fabuľa. "Chalanom nemám čo vytýkať, my sme sa veľmi dobre na Podbrezovú pripravili. Bol to zápas o prvom góle, bohužiaľ sme ho dostali v nadstavenom čase prvého polčasu z úplne jednoduchej situácie po strate koncentrácie, zlom odkope. V druhom polčase sme sa snažili hrať kombinačne, aj na tom ťažkom teréne. Horší sme herne neboli, súper bol však agresívnejší, predurčovali ho na to postavy fyzicky vyspelých hráčov. My sme neukázali čo vieme, na tomto teréne sme ťažko mohli hrať kombinačný futbal," pridal postrehy Fabuľov náprotivok, tréner ViOnu Juraj Jarábek.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk