09.12.2017 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:0

V derniére jesennej časti Fortunaligy zdolal FK Železiarne Podbrezová FC Nitra najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0).

V 16. minúte vydarený pas našiel Charizopulosa na hranici malého vápna, kde vo veľkej príležitosti hlavou loptu netrafil. O tri minúty nato Sedláček prestrčil loptu do šestnástky, kde sa cez Križana presadil Mikuš, no namieril tiež len vedľa. V 23. minúte Baéz pekne našiel Turňu, ktorý s brankárom prehlavičkoval aj bránu. V 25. minúte si domáci po strele Leška žiadali penaltu za ruku v šestnástke, ale nedočkali sa. Dorážka Kopičára letela vysoko nad. Vedľa mierila aj hlavička Kriváka v 30. minúte po Leškovom centri. V 38. minúte to však dvojici Leško - Krivák vyšlo a domáci sa ujali vedenia 1:0. V 78. minúte mohlo znenazdajky udrieť na opačnej strane. Z mierneho uhlu sa na Kuciaka hnal Andrej Fábry, ktorého brankár Podbrezovej vo veľkej príležitosti na vyrovnanie vychytal. FK Železiarne Podbrezová zdolal nováčika FC Nitra 1:0 a zimovať bude na desiatej priečke tabuľky tri body nad zostupovým miestom. Hostia spod Zobora sa touto prehrou po skvelom začiatku súťaže prepadli do druhej šestky a prestávku strávia na siedmom mieste.

"Pre nás to bol náročný zápas, nechýbalo nám odhodlanie a veľká chuť po víťazstve. Sme šťastní, že sa nám to podarilo, máme z toho veľkú radosť. V závere nás podržal brankár Kuciak, veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí nás pri víťaznej rozlúčke s rokom podporili," okomentoval dianie na ihrisku tréner Železiarov Marek Fabuľa. "V takýchto vyrovnaných zápasoch rozhodujú detaily. My sme nezvládli jednu štandardnú situáciu súpera, a tak sme prehrali. Napriek tomu sme prežili pekný rok a pokúsime sa naň nadviazať aj na jar," pridal svoje postrehy tréner nováčika z Nitry Ivan Galád.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk