03.11.2017 17:00 CET
1 : 8
(0:5)

Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 1:8

V 15. kole Fortunaligy utrpela Podbrezová doma zdrvujúcu prehru s celkom AS Trenčín, ktorý na Horehroní zvíťazil vysoko 8:1 (5:0).

Domáci oproti tej minulej majú diametrálne odlišnú sezónu. Po troch prehrách ich doma čakal útočne hrajúci AS Trenčín. Oba celky absolvovali nedávno výmenu trénera. Polčasový stav však nabúral aj tie najsmelšie prognózy. Päť gólov v sieti železiarov očakával málokto. Trenčín Podbrezovú valcoval od úvodného hvizdu. Už v šiestej minúte Janga z piatich metrov zužitkoval center Ubbinka - 1:0 pre AS. V deviatej minúte mal Janga podobnú možnosť, v 16. minúte netrafil presne van Haaren. V 22. minúte zmenil smer strely Jangu do siete Kostelný - 2:0. Z ihriska pre zranenie musel dole Kostelný, v obrane chýbal aj potrestaný Krivák. V radoch domáceho celku vládol chaos. V 33. minúte sa cez Kuca uvoľnil Ubbink a ľavačkou napálil do siete Kuciakovej brány - 3:0. Ďalší gól pridal v 43. min El Mahdioui po priamom kope Ubbinka - 4:0. Polčasový debakel domácich zavŕšil v 44. minúte Janga, ktorý bežal sám na Kuciaka - 5:0. Brankár Šemrinec v bránke hostí bol takmer bez práce. Iba v dvanástej minúte kryl málo umiestenú strelu po priamom kope Leška a v 14. minúte Jedinák po zriedkavej vydarenej kontre poslal z diaľky pokus tesne vedľa ľavej žrde.

V 48. minúte navýšil skóre na 6:0 opäť po chybe obrany Ubbink. V 62. minúte Azango po centri Skovajsu pohodlne strelil siedmy gól a diváci začali zo Zelpo arény odchádzať. V 66. minúte sa Šulekova tečovaná strela z uhla odrazila od žrde, domáci čoraz viac upadali do letargie. V 68. minúte strelil ôsmy gól Šulek po priamom kope van Haarena - 8:0. V 80. minúte kiksol Šemrinec pri strele Bernadinu - 1:8 z pohľadu domácich. Jedinák v 82. minúte nepremenil po nepresnej prihrávke Ubbinka veľkú šancu s výborným zákrokom Šemrinca. AS Trenčín zdolal domáci ŽP Šport Podbrezová 8:1 (5:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk