03.11.2017 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - Zemplín Michalovce 1:0

Konečne sa v Poprade podarilo vyhrať aj Prešovu. Pritom práve východniari tu hrajú svoje domáce zápasy, no dlhodobo tu nie a nie poraziť aspoň jedno ligové mužstvo. Smolu pretrhol navrátilec Luberda, ktorý zažil comeback ako hrom. Jediným gólom rozhodol o dôležitých troch bodoch pre svoj tím.

Návšteva na popradskom štadióne atakovala negatívne rekordy a v chladnom počasí zrejme diváci aj vedeli, prečo neprísť. V netradičný čas v piatok si našlo cestu na duel len niečo vyše 200 divákov, ale veľa toho v prvom polčase ani nevideli. Dlho sa pred bránami nič podstatné nedialo a nadšenci východniarskych derby vo Fortuna lige asi na také podobne nezáživné duely nečakali. V 12. minúte nezakončil v dobrej pozícii Koscelník, Michalovčania inak mali mierne navrch. Po polhodine hry to ale nepotvrdil an Regáli, pretože svoju šancu mu zmaril pozorný Slančík. Viac sa toho v prvom dejstve neudialo.

Po zmene strán sa však udiala najpodstatnejšia vec v zápase, po viac ako roku hrajúci Luberda zažil návrat ako hrom. Wiezik ho našiel centrom v 50. minúte a Bieszczad vyťahoval po pohotovej strele gól zo siete - 1:0. Zo strany Michaloviec to dlho nebolo ono, hosťom sa nedarili prihrávky a často ich snahy niečo so skóre urobiť končili ešte pred šestnástkou. Vyrovnať síce mohli dve minúty pred koncom, ale hlavička Antonova a ani dorážka Bragina sa neujali. Prešov tak v tomto ročníku v Poprade konečne a prvýkrát vyhral, pričom od štartu tohto azylu na jar tohto roka zaznamenal len druhé víťazstvo.

Autor: Ľubomír Hudačko