16.09.2017 19:00 CET
0 : 2
(0:1)

Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:2

Mizéria v Poprade pre Prešovčanov trvá aj po zápase s Trnavou. Spartak tu získal tri body po výhre na nulu, pričom obidva góly zápasu strelil Erik Jirka.

Začalo sa hrať opatrne, hoci favorit zápasu bol celkom jednoznačný. Spartak si prišiel po tri body, veď mal za sebou pozitívnu sériu a atakuje vrchné priečky. A potvrdil to už aj prvou šancou, ktorú hneď premenil na gól. Stalo sa tak po odrazenej lopte, ktorú zužitkoval Jirka a prestrelil brankára Taliana - 0:1. Inak sa hralo vyrovnane a hostia si pohodlne strážili svoj náskok. Prešov doplácal na slabšiu koncovku, v posledných zápasoch sa v lige nedarí už ani Černákovi. Jeho šanca ostala nevyužitá v 26. minúte a aj preto sa Tatranu nepodarilo v prvom dejstve vyrovnať. Naopak, hostia takmer vsietili ďalší zásah, Jirka však mieril z priameho kopu len do brvna.

Čo-to sa s výsledkom Prešovčania snažili robiť po prestávke, ale ich snaženie neprinášalo výsledok pred bránou Trnavy. Tá sa snažila potvrdiť vedenie upokojujúcim gólom a napokon sa ho aj dočkala. Stalo sa tak aj preto, že veľká šanca Tatrana prišla asi desať minút pred koncom, no Udeh proti brankárovi Vantrubovi neuspel. Andeli sa ešte následne vhrli dopredu a Jirka sa presadil druhým zásahom špicom, čím rozhodol o výhre Trnavy o dva góly. Prešovu sa tak nepodarilo vyhrať v Poprade ani v tomto zápase a stále tu vyhral od jari 2017 len jediný duel so Senicou.

Autor: Ľubomír Hudačko