23.07.2017 19:00 CET
1 : 5
(0:1)

Tatran Prešov - Slovan Bratislava 1:5

V úvodnom zápolení nového ročníka Fortunaligy utrpel 1. FC Tatran Prešov na domácej pôde v Poprade debakel, keď vicemajstrovi z Bratislavy podľahol vysoko 1:5 (0:1).

Prvú výraznejšiu šancu si vypracoval domáci Tatran. Wiezik však nedokázal z tesnej blízkosti prepáliť hosťujúceho Greifa. Slovan postupne získal územnú prevahu a gólom ju korunoval v 16. minúte. Čavričov center našiel voľného Salátu. Bratislavský stopér namieril hlavou k opačnej žrdi - 1:0 pre belasých. Prešovčania svoju najväčšiu šancu vyrovnať nezužitkovali v nadstavenom čase prvého polčasu. Katonov priamy kop zaletel z ľavej strany až na brvno.

Druhý polčas sa sotva rozbehol a Tatran prišiel o hráča. Hlavný rozhodca udelil druhú žltú kartu za filmovanie Streňovi a Slovan išiel do presilovky. Tú prvýkrát využil v 55. minúte. Po kombinačnej akcii nemal Mareš problém doklepnúť loptu do prázdnej bránky - 2:0. Prešovskí fanúšikovia sa mohli na chvíľu potešiť hneď po rozohratí zo stredového kruhu. Po dorážke sa strelecky presadil Katona - 1:2. Domáci v desiatich nestíhali v obrane, v priebehu štyroch minút inkasovali dvakrát. Najskôr z kopačky Mareša v 62. minúte. V 66. minúte skóroval aj Schet. V 74. minúte skompletizoval Mareš hetrik, a to všetko v priebehu devätnástich minút. Záver sa vzhľadom na stav zápasu dohrával v pokojnom tempe. Slovan sa v úvode nového ligového ročníka nenatrápil a po víťazstve 5:1 (1:0) v Prešove si pripísal prvé tri body.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk