22.10.2017 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

Tatran Prešov - MŠK Žilina 0:1

V Poprade nič nové, opäť tam Prešov neuhral žiadne body. Tentoraz si na tom zgustla majstrovská Žilina, hoci sa triasla do poslednej chvíle. Vyhrala totiž len jediným gólom Mráza.

Už od úvodu hostia skúšali, čo na Tatran platí a chceli súpera prekvapiť rýchlym golom. No boli to domáci, ktorí mali šancu a mohli sa dostať do vedenia. Katona však prihrával obsadenému Wiezikovi a nič z toho nebolo. Po dvadsiatich minútach prišiel zlomový okamih celého zápasu, pretože vo veľkej šanci po vyrazení strely Volešáka nedal Wiezik do odkrytej brány a skóre sa nemenilo. Naopak, Jacko na druhej strane stratil loptu a po centri na bližšiu žrď sa presadil ekvilibristicky Mráz - 0:1. Ešte lepšie to pre Žilinu mohlo byť na konci polčasu, ale Mráz tentoraz Slančíka v šanci neprekonal.

Aj po prestávke sa zrodila šanca na strane Žiliny, no neuspeli po akcii Káčera. Špalekovu šancu namieril len do nôh brankára a potom sa už čoraz menej presadzoval smerom dopredu majster. Nedarilo sa mu vypracovať si vyloženú šancu a preto Tatran dlho sníval o dobrom výsledku. Nepresne mieril napríklad aj po hodine hry Hancko, Slančík vychytal hostí aj po strele Jánošíka, keď prebiehala 64. minúta. Žilinčania sa v závere sústredili na udržanie si tesného náskoku, čo sa im aj vďaka nevýrazným ofenzívnym snahám Prešovčanov podarilo. V nadstavenom čase sa ešte prezentoval tvrdou strelou Udeh, ale skóre sa nemenilo. Prešov prehral šiesty zápas za sebou, no stále má šesťbodový náskok pred poslednou Senicou. To Žilina má lepšie starosti a po výhre sa vyšplhala už na 3. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko